46 μετάλλια για τα δελφινάκια του ΝΟΒ-Α στους Θερινούς αγώνες

Με τη  συμμετοχή περίπου 600 αθλητών –τριών από όλη τη Θεσσαλία, πραγματοποιήθηκαν στο Βόλο το Σαββατοκύριακο 16-17/62018, οι Θερινοί αγώνες Κολύμβησης Προαγωνιστικών Κατηγοριών, ηλικίας 9-12 ετών.

Ο  Ν.Ο.Β.-Α. συμμετείχε στην διοργάνωση αυτή με 48 αθλητές-τριες, κατακτώντας 46 μετάλλια (18 χρυσά, 15 αργυρά, 13 χάλκινα)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Κορίτσια 9 ετών: Βαΐτση Χρυσή, Γεροβασίλη Άννα, Λαθουρά Ελένη 3η θέση 50μ πρόσθιο, Τζώρτζη Όλγα 1η θέση 100μ ελεύθερο & 2η θέση 50μ ελεύθερο, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

4×50μ ελεύθερο 3η θέση με τις Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Βαΐτση Χρυσή, Γεροβασίλη Άννα, Τζώρτζη Όλγα

4×50μ μικτή ομαδική 3η θέση με τις Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα, Βαΐτση Χρυσή

Αγόρια 9 ετών: Διαμαντίδης Ιπποκράτης 2η θέση 50μ ύπτιο & 2η θέση 50μ ελεύθερο, Κατοίκος Γεώργιος, Τσούνης Ταξιάρχης 1η θέση 50μ ελεύθερο & 2η θέση 100μ ελεύθερο, Φρυδάς Παντελής, Καπότσης Λευτέρης 3η θέση 100μ ελεύθερο, Γρηγορίου Ιωάννης

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους Καπότση Λευτέρη, Κατοίκο Γεώργιο, Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Τσούνη Ταξιάρχη

4×50μ μικτή ομαδική 1η θέση με τους Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Φρυδά Παντελή, Τσούνη Ταξιάρχη, Καπότση Λευτέρη

Κορίτσια 10 ετών: Βαλατσού Ευαγγελία, Νιζάμη Μελίνα, Νικάκη Ζωή 1η θέση 50μ πρόσθιο & 1η θέση 100μ πρόσθιο, Σκαλίδη Μιράντα, Σκιαθίτη Νεφέλη, Αναγνώστου Χρυσή

4×50μ μικτή ομαδική 3η θέση με τις Σκαλίδη Μιράντα, Νικάκη Ζωή, Βαλατσού Ευαγγελία, Σκιαθίτη Νεφέλη

Αγόρια 10 ετών: Ζεμπίλας Δημήτριος, Καρανίκας Αθανάσιος, Μπασέκης Αλέξανδρος 1η θέση 50μ ελεύθερο & 1η θέση 100μ ελεύθερο, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός 3η θέση 200μ μικτή ατομική & 3η θέση 200μ ελεύθερο, Σδρόλιας Ευρυπίδης 3η θέση 50μ ύπτιο, Σκραπάλλι Άγγελος, Τουλούδης Ιωάννης 1η θέση 50μ πρόσθιο & 2η θέση 100μ πρόσθιο, Ντόβας Ιωάννης, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος, Βαΐτση Αντώνης, Σταματάς Ορφέας, Τσιρπανλής Νίκος, Ρεμί  Ανδρέας, Αναγνώστου Απόστολος

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους Μπασέκη Αλέξανδρο, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Τουλούδη Ιωάννη, Σδρόλια  Ευρυπίδη

4×50μ μικτή ομαδική 1η θέση με τους :Σκραπάλλι Άγγελο, Τουλούδη Ιωάννη, Μπασέκη Αλέξανδρο, Σδρόλια Ευρυπίδη

Κορίτσια 11 ετών: Νικάκη Βασιλική, Νικάκη Δήμητρα, Σταφυλλά Καλλιρόη, Αποστολάκη Αθανασία

Αγόρια 11 ετών: Κατοίκος Ιωάννης 2η θέση 100μ ύπτιο & 3η θέση 200μ ελεύθερο, Λαθουράς Γεώργιος 1η θέση 100μ ελεύθερο & 2η θέση 50μ ελεύθερο, Τακτικός  Άγγελος 3η θέση 50μ πρόσθιο & 3η θέση 100μ πρόσθιο & 3η θέση 200μ πρόσθιο, Τριανταφυλλίδης Στέφανος 1η θέση 400μ ελεύθερο & 2η θέση 50μ πεταλούδα & 2η θέση 100μ ελεύθερο, Τσούνης Γεώργιος, Καλόγηρος Δημήτριος, Σφέτσας Δημήτριος

4×100μ ελεύθερο 1η θέση με τους Λαθουρά Γεώργιο, Κατοίκο Ιωάννη, Τσούνη Γεώργιο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο

4×100μ μικτή ομαδική 1η θέση με τους Κατοίκο Ιωάννη, Τακτικό Άγγελο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Λαθουρά Γεώργιο

Κορίτσια 12 ετών: Βαΐτση Ελένη 1η θέση 200μ ύπτιο & 2η θέση 50μ ύπτιο & 2η θέση 100μ ύπτιο, Ζεμπίλα Μαρίνη

Αγόρια 12 ετών: Καρρόπουλος Γεώργιος 2η θέση 100μ πρόσθιο & 2η θέση 200μ πρόσθιο, Κασανδρινός Αλέξανδρος 1η θέση 50μ ελεύθερο & 1η θέση 200μ ελεύθερο & 3η θέση 800μ ελεύθερο, Κουτσελίνης Βασίλειος, Αγαθός Κυριαζής

4×200μ ελεύθερο 2η θέση με τους Καρρόπουλο Γεώργιο, Κουτσελίνη Βασίλειο, Αγαθό Κυριαζή, Κασανδρινό Αλέξανδρο

4×100μ ελεύθερο 2η θέση με τους Κασανδρινό Αλέξανδρο, Κουτσελίνη Βασίλειο, Αγαθό Κυριαζή, Καρρόπουλο Γεώργιο

Τα θερμά τους συγχαρητήρια σε όλους τους μικρούς αθλητές απευθύνουν , ο Πρόεδρος του ΝΟΒ-Α  κ. Λάμπης Τσουκαλάς και τα μέλη του Δ.Σ. καθώς και στους προπονητές και την εφορεία του τμήματος κολύμβησης και εύχονται καλή επιτυχία στα παιδιά που θα λάβουν  μέρος στους Πανελλήνιους Αγώνες Προαγωνιστικών κατηγοριών που θα γίνουν στην Αθήνα , 22-24/6/2018.

Δελτίο Τύπου Ν.Ο.Β.-Α. κολύμβηση