Τρία χρυσά στον στίβο ΑμεΑ για τον Ν. Αχμάντ του Γ.Σ.Βόλου

Ο αθλητής του Γ.Σ. Βόλου Ναντίμ Αχμάντ κατέκτησε τρία χρυσά μετάλλια στο πανελλήνιο στίβου ΑμεΑ. Αναλυτικά η ανακοίνωση του Γ.Σ.Βόλου: Διεξήχθη στην Αθήνα (ΟΑΚΑ) το περασμένο Σαββατοκύριακο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου ΑμεΑ όπου ο αθλητής του Γ.Σ. Βόλου Ναντίμ Αχμάντ κατέκτησε τρία χρυσά μετάλλια στο άλμα σε μήκος , 200 και 400 μέτρα , αγωνίσματα της κατηγορίας Τ47. Το προσφυγόπουλο από το Πακιστάν με τον αδαμάντινο χαρακτήρα του που αποτελεί εδώ και πολλά χρόνια μέλος της οικογένειας του τμήματος στίβου του ΓΣ Βόλου έδειξε ότι μπορεί να διακριθεί και στους διεθνείς στίβους άμεσα Ο σύλλογος μας συνεργάζεται με τον σύλλογο ΑμεΑ ΑΣ Αργοναύτες Βόλου με τον οποίο ο αθλητής πήρε μέρος στους αγώνες Του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στους στίβους και στη ζωή του”.