Επιτυχημένη εμφάνιση του Γ.Σ.Βόλου στο πανελλήνιο παμπαίδων-παγκορασίδων Α’

Στην Καβάλα διεξήχθη το περασμένο Σαββατοκύριακο το Πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων Α’, παγκορασίδων Α’, όπου μετείχε και ο Γυμναστικός σύλλογος Βόλου με επτά αθλήτριες και ένα αθλητή. Το τέλος των αγώνων βρήκε τον Γυμναστικό Σύλλογο Βόλου στην πρώτη θέση μεταξύ των συλλόγων της Μαγνησίας με 41 βαθμούς
Συγκεκριμένα οι αθλητές και οι αθλήτριες πέτυχαν τις παρακάτω επιδόσεις:
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ: Ο ρίπτης του Συλλόγου κατέλαβε την 5Η θέση στη Δισκοβολία με 43.77 και την 6η θέση στην Σφαιροβολία με 14.09m Σίγουρα μπορούσε πολύ καλύτερα και να πάρει ακόμη και δύο μετάλλια βρέθηκε όμως σε κακή μέρα Προπονήτρια η Σιδηροπούλου Ουρανία
ΧΑΖΑΡΙΔΗ ΤΑΤΙΑΝΑ: Μετά από ένα καταπληκτικό αγώνα και κάνοντας πέντε ατομικά ρεκόρ σε όλα τα αγωνίσματα του Πεντάθλου κατόρθωσε να πάρει την Πέμπτη θέση στο αγώνισμα με 3019 βαθμούς. Οι επιδόσεις της που πραγματοποίησε στα αγωνίσματα: 80m εμπ 13΄΄83, Μήκος 5.03m, σφαιροβολία 7.70 , ακοντισμό 21,85 και 2΄07΄΄83 στα 600m Mεγάλη σημασία έχει η ηλικία της αθλήτριας αφού και το 2019 θα αγωνίζεται στην ιδία κατηγορία. Προπονητής ο Γιάννης Κουτσοφλίνης
ΣΤΕΦΑΝΑΙ ΝΙΚΟΛ Κάνοντας ατομικό ρεκόρ (περίπου 1.5 δευτερόλεπτα) με 50΄΄55 στα 300 εμπ στάθηκε άτυχη γιατί στον τελικό αγωνιζόταν οι 6 πρώτες λόγω του ότι το στάδιο είναι με 6 διαδρομές.Κατέλαβε τελικά την 8η θέση δίνοντας υποσχέσεις για το μέλλον Προπονητής ο Χρήστος Λιάκας
ΠΑΓΑΝΑ ΜΥΡΣΙΝΗ: Αγωνίσθηκε στο άλμα σε Μήκος καταλαμβάνοντας τελικά την 8η θέση. Είχε ένα καλό άκυρο άλμα που θα της έδινε καλύτερη θέση Προπονητής ο Γιάννης Κουτσοφλίνης
ΙΜΠΡΑΧΙΜΙ ΟΡΚΙΝΤΑ: Αγωνίσθηκε στο αγώνισμα της δισκοβολίας όπου κατέλαβε την 9η θέση με 27,96m Μεγάλη επιτυχία αν αναλογισθεί κανείς ότι είναι αθλήτρια 6 μηνών με πολύ μεγάλο ταλέντο Προπονήτρια η Σιδηροπούλου Ουρανία
ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Αγωνίσθηκε στο αγώνισμα του άλματος σε μήκος όπου με 4.73 κατέλαβε την 17η θέση μακριά από το ρεκόρ της και τις ικανότητές της Προπονητής ο Γιάννης Κουτσοφλίνης
ΜΟΥΝΤΟΥΡΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Έλαβε μέρος στο αγώνισμα των 80 μέτρων όπου με 10΄΄94 κατέλαβε την 20η θέση. Προπονητής ο Χρήστος Λιάκας
Μια κακή αλλαγή στέρησε την ομάδα της σκυταλοδρομίας 4Χ80 την οποία αποτελούσαν οι ΠΑΓΑΝΑ ΜΥΡΣΙΝΗ ΣΤΕΦΑΝΑΙ ΝΙΚΟΛ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ και ΜΟΥΝΤΟΥΡΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ να διεκδικήσει μια καλή επίδοση και μια θέση που θα έδινε βαθμούς στην ομάδα.
Ο Πρόεδρος του συλλόγου Χιώτης Αντώνης και οι έφοροι του τμήματος Μπάκος Χρήστος και Πιλάτος Αχιλλέας συγχαίρουν τις αθλήτριες και τον αθλητή του συλλόγου για τις επιτυχίες τους