Έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο η χρονιά για τη ΓΕ Βόλου

Άλλη μια όμορφη χρονιά έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο για τις αθλήτριες και τις προπονήτριες του  συλλόγου μας, οι οποίες την Τετάρτη 27 Ιουνίου  στο Κλειστό Γυμναστήριο ΕΑΚ του Δήμου Βόλου παρουσίασαν  το  «Γύρο του κόσμου σε ογδόντα ημέρες» με το δικό τους τρόπο.

Χορογραφίες με έμπνευση από το γνωστό παραμύθι,  τις οποίες οι αθλήτριες παρουσίασαν με μοναδικό   ταλέντο ως εξής:

  1. ΦιλέαςΦόγκ – Πασπαρτού Ζαν: Καρκαλιά Άννα, Διάκου Ιωάννα.
  2. Αστυνόμος Φίξ: Διάκου Αποστολία
  3. Ιταλία-Ιταλίδες: Αναστασιάδου Δέσποινα, Αναστασιάδου Ελισάβετ, Βαγγέλη Αριάδνη, Γκαρέλη Βαλέρια, Κατσίνα Έλενα, Μποντού Σταυρίνα, Μυλωνά Εβελίνα, Νάνου Ιφιγένει, Νικολοπούλου Μαρία, Παπαγεωργίου Ανθηλένια, Παπακώστα Αλίκη, Ρομφαία Ζωή, Στατήρα Δήμητρα, Φιλιππαίου Μαριλένα, Πολίτη Εβίτα, Μαλιαχόβα Ιωάννα, Στεφάν  Μαρία, Τσιλιώνη Έυα.
  4. Αίγυπτος Αιγύπτια: Νίνου Φωτεινή
  5. Αιγύπτιες:  ΑκριβούσηΒασιλική, Βούλγαρη Ειρήνη, Γάτσιου Κωνσταντίνα, Δρίβα Ισμήνη, Κατέρη Λαμπρινή, Κόζαρη Αφροδίτη, Κοντορίζου Νίκη, Κυράνη Αιμιλία, Κυριαζή Ελισσάβετ, Μανώλη Γεωργία, Μπακάση Καλλιόπη, Ρούσσου Εύα, Σάρκου Αντιγόνη, Σιαμέτη             Κατερίνα, Τσιάμη Ευγενία.
  6. Ινδία-Ινδές: Βαϊτση Μαρία, Γιακουμή Μυρτώ, Διαμαντάκου Ελευθερία, Καλαθά Βασιλική,  Καλαθά Όλγα, Κάλλη Σοφία, Καμάρα Βένια, Καραπάνου Λαμπρινή, Καράση Σοφία, Κουβάτα Κατερίνα, Παπαδημητρίου Μαρία, Παπακώστα Σίσσυ, Πάτση Αργυρώ, Ρηγίνου Κερασία, Σαμαρά Μαργαρίτα, Στάθη Ιωάννα, Χριστοφορίδου Ελένη.
  7. Πριγκίπισσα Αούντα: Κεσμετζή Έρρικα
  8. Ρωσία-Ρωσίδες: Διανέλλου Μελίνα, Ζαχαρογιάννη Μάιρα, Ηλιάδη Ιωάννα, Καραγιάννη Δήμητρα, Λαδιά Αναστασία, Λάμπη Μάρθα, Μπαϊμπα Μαρίλια, Μπουγά Γεωργία, Ντάκη Αγορίτσα, Παναγιωτίδου Μυρσίνη, Τσακίρογλου Συνοδία
  9. Ρωσίδες Αθλήτριες: Βαμβακά Ευσταθία, Γιαμουστάρη Κίκα, Γκιγιντσίδη Σταυρίνα, Κοντογιάννη Ελεάνα, Νίνου Μαρία, Μιχαλοπούλου Στέλλα, Ντάλλα Άνελη, Παπαβασιλείου Σταυρούλα, Ρομφαία Έλενα, Σπάχου Θεοδώρα, Στάμου Μαρκέλα, Φούντα Κων/να, Χαρανά Έμμα.
  10. Κίνα-Κινέζα: Γεραμπίνη Στέλλα
  11. Κινέζες ακροβάτισσες: Αρέθα Αγγελική, Βαμβακά Μαρία, Γιαμουστάρη Κίκα, ΛιαποπούλουΑθηνά, Ξυπόλια Νεφέλη, Μαλιαχόβα Δέσποινα , Πασά Κρισίλντα, Σκοπελίτη Ιωάννα, Σπανουδάκη Καλλιόπη, Στύλλα Εύα, Συνάζου Δανάη, Τσουκαλά Μαρία, Χουρδάκη Δέσποινα.
  12. Χαβάη-Χαβανέζες: Γιακουμή Μυρτώ, Καραγιάννη Μελίνα, Κοντοπαναγιώτη              Μαρίλια, Μακρίδη Έλενα, Μάστορα    Ευφημία, Μεγαριώτη Έυα, Οικονόμου Αργώ, Παναγιωτάκη Ειρήνη, Πανταζή Μαριαλένα, Στάθη Ιωάννα, Συρταριώτη Κωνσταντινα, Τσιμπανάκου Ευγενία.
  13. Τροπικά φρούτα: Αδαμάκου Κατερίνα, Γεωργαλά Δανάη, Γκουντούλα Ισμήνη, Μηλιώνη Μαρέλια, Μονιάρου Γιάννη, Μπερτζέμη Βαλέρια, Παπασπύρου Ολυμπία, Ρακιτζή Ήβη, ΣούντηΒάλια, Τερλιγκάκη Νεφέλη, Χατζηεφραιμίδη Στέλλα
  14. ΙσπανίαΤαυρομάχοι:Αναστασοπούλου Γεωργία, Βατίδη Μαρία, Δημητσάνου Νεφέλη, Ζαχαρόγιαννη Μαρία, Καλαβρού Ηλέκτρα, Κεραμιδά Άννα, Κουρελά Βασιληάνα, Κωφού Άννα, Μπουγά Άρτεμις, Νάνου Θεοδοσία, Οικονόμου Ευαγγελία, Τιμπλαλέξη Λύδα, Ψαρρά Ραφαηλία.
  15. Ισπανιόλα :Στάμου Ναυσικά
  16. Ισπανιόλες:Αβδελά Μαρία, Αναγνώστου Εβελίνα, Βιδάλη Παναγιώτα, Θώμου Άννα, Καραμύτρου Ελένη, Κοντορίζου Εβίτα, Μοσκλαβάνη Ευαγγελία, Πετσεπέ Ευαγγελία, Σωτηροπούλου Άννα, Τσελεπίδου Δέσποινα, Χονδροπούλου Αναστασία, Χονδροπούλου Λαμπρινή
  17. Ελλάδα: Γιοβάνη Μαρία, Διακουμή Πόπη , Ευαγγελίδη Τερέζα, Θώμου Άννα, Καπετανιά Ελένη, Καρκαλιά Άννα, Λέφα Κατερίνα, Μπάρτζου Βασιλική, Νικολάου Ναυσικά, Παρθένη Μελίνα, Στύλλα  Εύα, Τσιάτσου  Ελένη, Φορτούνα Κατερίνα, Χριστοφορίδου Μαριάνθη.

Στη συνέχεια παρουσιάστηκαν ομαδικά  προγράμματα με όργανα Ρυθμικής  Γυμναστικής και τη βραδιά έκλεισαν οι αθλήτριες της αγωνιστικής ομάδας με ατομικά προγράμματα.

  1. Πρόγραμμα με στεφάνι: Διάκου Ιωάννα
  2. Πρόγραμμα με μπάλα: Γεραμπίνη Στέλλα
  3. Πρόγραμμα με σχοινάκι: Στάμου Ναυσικά
  4. Ελεύθερο Πρόγραμμα:Νίνου Φωτεινή
  5. Πρόγραμμα με μπάλα: Κεσμετζή Έρρικα
  6. Πρόγραμμα με στεφάνι :Καρκαλιά Άννα
  7. Πρόγραμμα με κορύνες : Διάκου Αποστολία

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με την υποστήριξη της Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας και  του Δήμου Βόλου, παρουσιάστηκε από το μέλος του Συλλόγου κ. Κατερίνα Τσούκα  και  τίμησε με την παρουσία της  η  Αντιπεριφερειάρχης  Μαγνησίας κ. Δωροθέα Κολυνδρίνη.

Σε όλες τις αθλήτριες μοιράστηκαν  αναμνηστικά διπλώματα και μπλουζάκια ενώ απονεμήθηκαν τιμητικές πλακέτες, από την Αντιπεριφερειάρχη και την πρόεδρο της ΓΕ Βόλου κ. Κοντορήγα Γεωργία, στις αθλήτριες  που διακρίθηκαν εκπροσωπώντας τη ΓΕ Βόλου σε Πανελλήνια  Πρωταθλήματα  κατά το έτος 2018  και ήταν οι εξής :

Καρκαλιά Άννα, Διάκου Αποστολία,  Κεσμετζή Έρρικα και Διάκου Ιωάννα για την κατάκτηση της 5Ης θέσης στο Σύνθετο Ομαδικό κατηγορίας Κορασίδων

Στάμου Ναυσικά για την κατάκτηση της 3Ης θέσης στο Σύνθετο Ατομικό κατηγορίας παγκορασίδων.

Γεραμπίνη Στέλλα για την κατάκτηση της 4Ης θέσης στο Πρόγραμμα με στεφάνι κατηγορίας παγκορασίδων.

Νίνου Φωτεινή για την κατάκτηση της 5Ης θέσης στο Πρόγραμμα με στεφάνι κατηγορίας παγκορασίδων.

Επίσης για τη συνολική της προσφορά στο άθλημα τιμήθηκε η αθλήτρια Ρακιτζή Σοφία .

Προπονήτριες Ρούσσα Κωνσταντίνα , Βούλγαρη Μαρία , Κατσιμπέρη Εριφύλη

και δασκάλες μπαλέτου Βούλγαρη Εύα , Καμπούρογλου Χρυσάνθη, Μητρολιού Βασιλική.

Ευχαριστούμε θερμά την Κυριέρη Ελένη για τη διασκευή του παραμυθιού, τον Παπαθανασίου Νικόλαο για τη Μουσική Επιμέλεια, τον Κυριαζή Κώστα για την υποστήριξη στο τμήμα, το Βιβλιοπωλείο-Τυπογραφείο « Προμηθεύς» καθώς και τους εκατοντάδες φιλάθλους που γέμισαν το Γυμναστήριο και χειροκρότησαν θερμά την υπέροχη προσπάθεια των παιδιών.

Η αγωνιστική δράση θα κλείσει για τη Γυμναστική Ένωση Βόλου με το Κύπελλο  Ρυθμικής που θα διεξαχθεί στην Αθήνα στις 6 και 7 Ιουλίου και θα πάρουν μέρος οι αθλήτριες Καρκαλιά Άννα, Διάκου Αποστολία,  Κεσμετζή Έρρικα και Διάκου Ιωάννα στις οποίες ευχόμαστε κάθε επιτυχία.

Με τιμή,
Γυμναστική Ένωση Βόλου

Δελτίο Τύπου Γυμναστικής Ένωσης Βόλου