Ρεκόρ συμμετοχών στο 32ο ανεπίσημο τουρνουά μπάσκετ

Με τη κλήρωση, που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μεταξουργείου, την Τεταρτη 4 Ιουλίου, παρουσία του Προέδρου της Οργανωτικής Επιτροπής κ. Μιχάλη Καπουρνιώτη (Αντιπρόεδρος ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ-Υπεύθυνος αθλητισμού) και των μελών της κ. Απόστολου Κρεμαστά (εκπρόσωπος ΕΣΚΑΘ), κ. Σταύρου Μόρφη (εκπροσώπου Διαιτητών), κ. Μπάμπη Μαντούδη  (Προέδρου Κριτών) καθώς και εκπροσώπων των ομάδων, το 32Ο Ανεπίσημο Τουρνουά Μπάσκετ μπήκε στην τελική ευθεία διεξαγωγής του.

Το Τουρνουά ξεκινά την Δευτέρα, 9 Ιουλίου. Στην κατηγορία των μη επίσημων αθλητών οι 33 ομάδες(ρεκόρ συμμετοχών στα 32 χρόνια του θεσμού) που δήλωσαν συμμέτοχη χωρίστηκαν σε 8 ομίλους των 4 ομάδων(ένας όμιλος έχει 5) ενώ στην κατηγορία των επίσημων αθλητών θα συμμετάσχουν 8 ομάδες σε δυο ομίλους των 4 ομάδων.

Οι αγώνες θα διεξάγονται  στα δυο γήπεδα του Πολιτιστικού Άλσους «ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΑΛΑΧΗΣ» τα οποία ήδη έχουν στρωθεί με αντιολισθητικό τάπητα και θα ξεκινούν στις 18.00, στις 19.30 και στις 21.00, από Δευτέρα έως και Παρασκευή.

Οι όμιλοι είναι:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΗ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΟΜΙΛΟΣ Γ ΟΜΙΛΟΣ Δ ΟΜΙΛΟΣ
1. Volos Supersonics 1. Απόλλων Φυτόκου 1. Χαβαλένθια 1. Come Back
2. Φιλαράκια 2. Κλεφτοκοτάδες 2. Rookies 2. Reef(chaos)
3. Δροσεροί 3. Χαβαλέδες 3. Διάσταση 3. Volympus
4. Τσιπουρόκετς 4. Papageorgiou Shipping 4. Necro 4. Χαβαλέικερς
  5. Bombers    
Ε ΟΜΙΛΟΣ ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ Ζ ΟΜΙΛΟΣ Η ΟΜΙΛΟΣ
1. Ουζερί Ακρωτήρι 1. Ταλαιπωρία 1. Άσυλο Αμπαλέικερς 1. Subzero
2. 96rs 2. Πάνθηρες 2. Αργώ 2. Elevators
3. Air Bahal 3. Swavementes 3. Καφέ Life 3. Miami Ψιτ
4. Retro 4. Πήγασος 4. Παλαίμαχοι Αλμυρού 4. Drink Team

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1. Ίλτσογλου
2. Ίωνας
3. Liberta
4. Τιτάνες
  Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1. Ευήλιον
2. Drink Team
3. Παλαίμαχοι Γ.Σ.Βόλου
4. Constraction Company

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ (από 9/7 έως 13/7)

 

ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΗΠΕΔΟ
ΔΕΥΤΕΡΑ 9/7 19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

 Volos Supersonics– Φιλαράκια

Δροσεροί – Τσιπουρόκετς

Απόλλων Φυτόκου – Κλεφτοκοτάδες

Χαβαλέδες – Papageorgiou Shipping

Ίλτσογλου – Ίωνας

A

A

Β

Β

Β

ΤΡΙΤΗ 10/7 19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

Χαβαλένθια-Rookies

Διάσταση – Necro

Come Back- Reef

Volympus- Χαβαλείκερς

Τιτάνες – Liberta

A

A

Β

Β

Β

ΤΕΤΑΡΤΗ 11/7 18.00

19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

Bombers- Κλεφτοκοτάδες

Ουζερί Ακρωτήρι – 96rs

Air Bahal – Retro

Ταλαιπωρία – Πάνθηρες

Swavementes- Πήγασος

Εύηλιον – Drink Team

A

A

A

Β

Β

Β

ΠΕΜΠΤΗ 12/7        19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

Ασυλο Αμπαλέικερς – Αργώ

Καφέ life – Παλαίμαχοι Αλμυρού

Subzero – Elevators

Miami Ψιτ – Drink Team

Παλαίμαχοι Γ.Σ.Βόλου – Constraction Company

A

A

Β

Β

Β

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/7 19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

Volos supersonics- Δροσεροί

Φιλαράκια- Τσιπουρόκετς

Απόλλων Φυτόκου- Χαβαλέδες

Κλεφτοκοτάδες – Papageorgiou Shipping

Ίλτσογλου – Liberta

A

A

Β

B

B