Συνεχίζεται το 32ο Ανεπίσημο πρωτάθλημα μπάσκετ

Ολοκληρώθηκε η δεύτερη εβδομάδα στο 32ο Ανεπίσημο τουρνουά μπάσκετ  με συναρπαστικούς αγώνες που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των εκατοντάδων φιλάθλων που τους παρακολούθησαν καθημερινά στα δυο γήπεδα του Πολιτιστικού Άλσους «Ανδρέας Βαλαχής», στη Νέα Ιωνία.
Αθλητές και αθλήτριες, διαιτητές, κριτές παράγοντες και φίλαθλοι, καθημερινά απολαμβάνουν και προσφέρουν θέαμα στον μακροβιότερο θεσμό της περιοχής μας, σε δυο γήπεδα που πληρούν πλέον,  μετά την ανακαίνιση τους και την τοποθέτηση αντιολισθητικού τάπητα, όλες τις προδιαγραφές για ασφαλείς αγώνες.
Αυτή την εβδομάδα (3η) θα διεξαχθούν αγώνες και στις δυο κατηγορίες (έξι αγώνες κάθε ημέρα) ενώ μέχρι στιγμής έχουν πραγματοποιηθεί 53 αγώνες.
Oι βαθμολογίες και τα αποτελέσματα των μέχρι τώρα  αγώνων(έως 20/7) έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΠΟΝΤΟΙ ΑΜΥΝΑΣ
1. ΤΙΤΑΝΕΣ 3 6 206 188
2. ΧΑΒΑΖΕΛΕΣ 3 5 273 199
3. LIBERTA 3 4 194 260
4. ΙΩΝΑΣ 3 3 153 199
B’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΠΟΝΤΟΙ ΑΜΥΝΑΣ
1. ΕΥΗΛΙΟΝ 2 2 114 142
2. BOMBERS 2 4 137 95
3. ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 2 4 114 87
4. CONSTACTION COMPANY 2 2 68 109
 
   

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΕΠΙΣΗΜΩΝ  ΑΘΛΗΤΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 3-0 125-67 3 6
VOLOS SUPERSONICS 2-1 130-134 3 5
ΤΣΙΠΟΥΡΟΚΕΤΣ 1-2 109-105 3 4
ΔΡΟΣΕΡΟΙ 0-3 33-91 3 3

VOLOS SUPERSONICS-ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΔΡΟΣΕΡΟΙ-ΤΣΙΠΟΥΡΟΚΕΤΣ  ΑΝΑΒΟΛΗ
VOLOS SUPERSONICS – ΔΡΟΣΕΡΟΙ 51-33
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ – ΤΣΙΠΟΥΡΟΚΕΤΣ 53-40
SUPERSONICS – ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 27-52
SUPERSONICS – ΤΣΙΠΟΥΡΟΚΕΤΣ 49-52
ΤΣΙΠΟΥΡΟΚΕΤΣ – ΔΡΟΣΕΡΟΙ 20-0

ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ – ΔΡΟΣΕΡΟΙ 20-0

ΒΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
BOMBERS 2-0 142-110 2 4
ΑΠΌΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ 3-1 243-149 4 7
ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ 2-1 131-104 3 5
ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ 1-3 211-228 4 5
PAPAGEORGIOU SHIP 0-3 162-198 3 3

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ – ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ 71-69
ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – PAPAGEWRGIOU 53-45
BOMBERS – ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ 76-72
ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ – ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ 59-58
ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ – PAPAGEORGIOU 70-61
ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ – BOMBERS 38-66
ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ – PAPAGEORGIOU SHIIPING 75-56
ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ 20-0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν – Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ROOKIES 3-0 168-144 3 6
ΔΙΑΣΤΑΣΗ 2-1 165-118 3 5
NECRO 1-2 141-177 3 4
ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ 0-3 147-182 3 3

 

ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ – ROOKIES 55-58
ΔΙΑΣΤΑΣΗ – NECRO 58-35
ROOKIES – NECRO 67-52
ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ – ΔΙΑΣΤΑΣΗ 40-70
ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ – NECRO 52-54
ΔΙΑΣΤΑΣΗ – ROOKIES 37-43

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν- Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
COME BACK 2-1 101-94 3 5
REEF 3-0 128-79 3 6
VOLYMPUS 1-2 103-106 3 4
ΧΑΒΑΛΕΙΚΕΡΣ 0-3 61-104 3 3

 

COME BACK – REEF 34-41
VOLYMPUS – ΧΑΒΑΛΕΙΚΕΡΣ 30-26
REEF – ΧΑΒΑΛΕΙΚΕΡΣ 48-11
COME BACK – VOLYMPUS 41-39
ΧΑΒΑΛΕΙΚΕΡΣ – COME BACK 24-26
REEF – VOLYMPUS 39-34

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
96RS 2-0 127-98 2 4
RETRO 1-1 110-106 2 3
ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ 1-1 96-102 2 3
AIR BAHAL 0-2 81-108 2 2

 

ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ – 96RS 42-64
AIR BAHAL – RETRO 43-54
ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ – AIR BAHAL 54-38
RETRO – 96RS 56-63

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 1-1 96-95 2 3
ΠΑΝΘΗΡΕΣ 1-1 85-73 2 3
SWAVEMENTES 2-0 133-77 2 4
ΠΗΓΑΣΟΣ 0-2 54-123 2 2

 

ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ – ΠΑΝΘΗΡΕΣ 51-37
SWAVEMENTES – ΠΗΓΑΣΟΣ 75-32
ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ 48-22
SWAVEMENTES – ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 58-45

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ 1-1 99-92 2 3
ΑΡΓΩ 0-2 87-91 2 2
ΚΑΦΕ LIFE 2-0 95-88 2 4
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ 1-1 90-90 2 3

 

ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ – ΑΡΓΩ 41-40
ΚΑΦΕ LIFE – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ 43-40
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΑΡΓΩ 50-47
ΚΑΦΕ LIFE – ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ 52-48

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
SUBZERO 2-0 82-56 2 4
ELEVATORS 0-2 52-87 2 2
MIAMI ΨΙΤ 0-2 74-93 2 2
DRINK TEAM 2-0 98-70 2 4

 

SUBZERO – ELEVATORS 41-29

MIAMI ΨΙΤ – DRINK TEAM 47-52

DRINK TEAM – ELEVATORS 46-23

SUBZERO – MIAMI ΨΙΤ 41-27

Το πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας (έως την Παρασκευή 27 Ιουλίου)  έχει ως φαίνεται παρακάτω:

ΔΕΥΤΕΡΑ 23/7 18.00

19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

Bombers – Χαβαλέδες

Ουζερί Ακρωτήρι – Retro

96rs – Air Bahal

Ταλαιπωρία – Πήγασοσ

Πάνθηρες – Swavementes

Ευήλιον – Construction Company

Α

A

A

Β

Β

Β

ΤΡΙΤΗ 24/7 18.00

19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

Bombers – Papageorgiou

Άσυλο Αμπαλείκ – Παλαίμαχοι Αλμυρού

Αργώ – Καφέ Life

Subzero – Drink Team

Elevators – Miami Ψιτ

Bombers – Παλαίμαχοι Γ.Σ.βόλου

Α

A

A

Β

Β

Β

ΤΕΤΑΡΤΗ 25/7 19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

1ος α – 2ος β (Α)

2ος α- 1ος β (Β)

1ος Γ – 2ος Δ (Γ)

2ος Γ – 1ος δ (Δ)

ΕΠΙΣΗΜΟ – 1ος Α – 4ος Β (ΑΑ)

A

A

Β

Β

Β

ΠΕΜΠΤΗ 26/7 19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

1ος ε -2ος Στ (Ε)

2ος Ε – 1ος Στ (ΣΤ)

1ος Ζ – 2ος Η (Ζ)

2ος Ζ – 1ος Η (Η)

ΕΠΙΣΗΜΟ – 2ος Α – 3ος Β (ΑΒ)

A

A

Β

Β

Β

ΠΑΡΑΚΣΕΥΗ 27/7 18.00

19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

Νικητής Α – νικητής Γ (Θ)

Νικητής Β – Νικητής Δ (Ι)

Νικητής Ε – Νικητής Ζ (Κ)

Νικητής Στ – Νικητής Η (Λ)

ΕΠΙΣΗΜΟ – 3ος Α – 2ος Β (ΑΓ)

ΕΠΙΣΗΜΟ – 4ος Α – 1ος Β (ΑΔ)

A

A

Α

Β

Β

Β