Ισόπαλο το πρώτο φιλικό του Πυράσου

Ισόπαλο 2-2 έληξε το πρώτο φιλικό του Πυράσου, εκτός έδρας με την Αγία Άννα. Ο Γιάννης Ζαχαράκης άνοιξε το σκορ στο 1ο λεπτό με ωραία εκτέλεση φάουλ, το 0-1 έμεινε στο ημίχρονο και στην επανάληψη ο Πύρασος είχε χαμένο πέναλτι με τον Τσορμπαντζή (εκτέλεση στο δεξί κάθετο) και δοκάρι σε αριστουργηματικό φάουλ του Ζαχαράκη. Η Αγία Άννα ισοφάρισε με τον νεαρό Κωτούλα και πήρε προβάδισμα με τον ίδιον παίκτη, όμως ο Πύρασος είχε την απάντηση ελάχιστα πριν τη λήξη με γκολ του προωθημένο σε φάση κόρνερ Δημήτρη Τσάμη.
Για τον Πύρασο έπαιξαν οι Τσιλίγκος, Στεργίου, Τσάκαλος, Δ. Τσάμης, Σταντσούρης, Τσορμπαντζής, Μπούτλας, Γιοβάνης, Κάρρος, Ζαχαράκης και Νούσιας, ενώ στο β’ 45λεπτο χρησιμοποιήθηκαν οι Αντωνιάδης, Κοσμάς, Παπαδογιώργος, Γκόλιας, Πρωτούλης, Βαγενάς, Κωστούλας.