![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Μετά το μπαράζ ανακοινώσεων μεταγραφών και ανανεώσεων ποδοσφαιριστών η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοίνωσε και την έναρξη συνεργασίας με τον προπονητή, Γoυίλιαμ Βλουτ. Ο Ολλανδός βρίσκονταν στην Ελλάδα από χθες για τις τελικές διαπραγματεύσεις και σήμερα υπέγραψε το συμβόλαιο συνεργασίας με τη νέα του ομάδα που όπως έχει δηλώσει ο ίδιος σε μέσα της πατρίδας του, τη θεωρεί ως τη μεγάλη πρόκληση της προπονητικής του καριέρας.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Η ανακοίνωση:
Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Ολλανδό προπονητή Γουίλιαμ Βλουτ για τα επόμενα τρία χρόνια. O Γουίλιαμ Βλουτ έχει εργαστεί στο παρελθόν στη Μπρέντα, Ντεν Χάαγκ, Ρόντα, Ντε Μπος, Ροσμάλεν, Σπάρτα 22 ενώ τα τελευταία δύο χρόνια ήταν τεχνικός διευθυντής της Σπάρτα Ρότερνταμ.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις