Ο Διαμαντόπουλος “λύτρωσε” τον Άρη

Ζορίστηκε ο Άρης με τον Αήττητο Σπάτων στο «Βικελίδης», όμως, μπόρεσε να πάρει αυτό που ήθελε. Επικράτησε με 2-1 χάρη σε γκολ του Διαμαντόπουλου και πλέον οι «κίτρινοι» χρειάζονται μια ισοπαλία με τον Εργοτέλη στην Κρήτη για να τσεκάρουν το εισιτήριο για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Έλληνας φορ μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ στο 67′. Πέτυχε και δεύτερο τέρμα εννέα λεπτά αργότερα, ενώ στο 89′ μείωσε ο Χαντί μετά από τραγικό λάθος του Αναγνωστόπουλου.

ΑΡΗΣ: Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Δεληζήσης, Σόουζα, Μενέντεζ, Ιντζόγλου, Παυλίδης (46’ Ντιγκινί), Κολάσο, Μαρτίνες (80’ Βίτορ), Ναζλίδης, Γιουνές (46’ Διαμαντόπουλος).
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Κοκκαλάς, Μουστάκης, Μανόλας (79’ Ματσούκας), Μάγκας, Ηρακλής, Σταματάκης, Κασνέτση, Χαντί, Χατζηιωαννίδης (69’ Σπυρόπουλος), Βασιλείου, Νικλητσιώτης