Ηττήθηκε, 69-58 η Ανάληψη από τον Αετό Πλατυκάμπου

Παρά την καλή εμφάνιση, η Ανάληψη γνώρισε την ήττα εκτός έδρας από τον Αετό Πλατυκάμπου με 69-58. Το συγκρότημα του Άγη Τζούμα, ήταν ανταγωνιστικό σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κι έχασε το ματς στις λεπτομέρειες. Μάλιστα, σύμφωνα με την Ανάληψη, η διαιτησία επέτρεψε το σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων ιδιαίτερα στην 4η και καθοριστική περίοδο. Γεγονός πάντως είναι πως παρά την ήττα, η Ανάληψη παρουσίασε καλή εικόνα κι άφησε υποσχέσεις για καλύτερη συνέχεια.

Δεκάλεπτα 15-10, 34-29 51-45, 69-58

Αετός Πλατυκάμπου: (Σάκαρης): Κρικώνης 10 Φαρμάκης, Λάγγουρας, Γιάγκου, Πιτσαρής 7, Μαστροδήμος 15, Σπανός 9, Γεωργόπουλος 4, Γούρναρης 4 Γκουντελάκης 4. Μαργαριτόπουλος 16(4).

Ανάληψη (Τζούμας): Πρέκας, Χατζηνικολάου 3(1), Γαλανάκης 8(1), Αλεξίου 6(1), Κουτσονοβάκης 6, Κωλέτσης 2, Ευαγγελινός 7(1), Τύμπας 5, Ανέστης, Λουκίδης 7(1), Μπακίρης, Στάμος 14.