Έμεινε στο 1-1 ο ΑΣ Βόλος 2004 με τον Πήγασο

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του ΑΣ Βόλος 2004 με τον Πήγασο Θριασίου, για την Β’ Εθνική κατηγορία ποδοσφαίρου των γυναικών. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν στο σκορ στο 10’ με την Παβάλ και σε όλο το πρώτο ημίχρονο είχαν καλύτερη παρουσία, χάνοντας περισσότερες ευκαιρίες για γκολ.

Η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Α.Σ. Βόλος πίεσε τον Πήγασο με στόχο το γκολ της ισοφάρισης και κατάφερε να πετύχει το 1-1 με γκολ της Κέκου στο 71’. Στη συνέχεια προσπάθησε για την ολική ανατροπή, δίχως όμως να καταφέρει να φτάσει σε δεύτερο τέρμα.

Η Αλεξάνδρα Δεληγιάννη ήταν η διαιτητής, με βοηθούς τους Χρήστο Μπράμη και Δημήτρη Σκιβαλίδα της ΕΠΣ Λάρισας.

Α.Σ. ΒΟΛΟΣ 2004: Μιχαλακάκη, Αβντόλι, Παπασακελλαρίου (89’ λ.τρ Κουμιώτη), Νικάκη (69’ λ.τρ. Βαϊνοπούλου), Γκέκα, Κέκου, Γρηγοριάδη, Ανδρέου, Νεννέ, Βέτσικα, Γάτσιου (80’ λ.τρ Τσελίκα).

ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΡΙΑΣΙΟΥ: Ψάλτη, Λίπο (82’ Ισμαΐλι), Ζιώγα (67’ Καλαβρού), Τσαφάρα, Γαβαλά, Θέου, Παβάλ, Καρίκη, Μπαραμπούτη (92’ Κροκόπη), Αποστολοπούλου, Κεσίδου (71’ Καλλίστη).