Νικηφόρα πρεμιέρα για τις γυναίκες του Μαγνησιακού

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Μαγνησιακού, η οποία για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής επιβλήθηκε με 2-0 στην Κατερίνη των Πιερίδων Μουσών. Νωρίς, μόλις στο 6’ η Πέτση άνοιξε το σκορ για τις φιλοξενούμενες ύστερα από εκτέλεση κόρνερ της Πάσχου.

Ο Μαγνησιακός στη συνέχεια επέβαλε τον ρυθμό του, έφερε το παιχνίδι στα μέτρα του, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να σημειώσει και δεύτερο τέρμα. Ήταν το 80ο λεπτό, όταν η Παπαπαύλου με ατομική προσπάθεια έγραψε το 0-2, «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα της.

Διαιτητής ήταν ο Χρήστος Παυλίδης και βοηθοί οι Θανάσης Νησελίτης και Κωνσταντίνος Πήτος της ΕΠΣ Ημαθίας.

ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Ξάνθη, Κανάκη, Σταμοπούλου, Μακεδών, Πέτση, Λεονταρίτη, Λουκοπούλου (55’ Παπαπαύλου), Χουβαρδά, Παπαδοπούλου (87’ Κ. Πάσχου), Πούλιου, Ισ. Πάσχου (80’ Τζούμα).