Τα στιγμιότυπα από το ΝΠΣ Βόλος – Εργοτέλης 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ΝΠΣ Βόλος – Εργοτέλης, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Football League. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10′ με τον Λούκας Γκαρσία ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπρους.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα:

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Ν’ Γκουέμ, Πίτου (76′ Καμπαγιέρο), Κότο, Λούκας Γκαρσία (68′ Ηλιόπουλος), Πέντα, Μάντζης (66′ Πίσπας).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Κοζορώνης, Γιακούμπου, Μπουτσάκης, Μπάτζιος, Μπρους, Τσέλιος, Οικονόμου, Ιατρούδης (46′ Κουατένγκ), Έφορντ, Μπουρσέλης (32′ λ. τρ. Καπνίδης, 54′ Σταθόπουλος).

Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Φράγιος (Μακεδονίας), Γούτας (Χαλκιδικής)