Football League: Αποτελέσματα, σκόρερ (6ης αγ.) – Βαθμολογία, Επόμενη

Μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας έμεινε ο Απόλλων Λάρισας, που επιβλήθηκε 2-0 του Αήττητου Σπάτων, με γκολ των Πολέτο  και Σουλιώτη κι έμεινε αήττητος και την 6η αγωνιστική της Football League.

Ο Εργοτέλης αν και προηγήθηκε με 2-0 του Πλατανιά με γκολ των Ιατρούδη και Μαζουλουξή ισοφαρίστηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα με δύο γκολ του Μπιανκόνι (2-2) και υποχώρησε από την κορυφή της βαθμολογίας.

Ο ΝΠΣ Βόλος έφυγε με το «διπλό» από τα Τρίκαλα, επικρατώντας με 1-0 του ΑΟΤ. Το γκολ πέτυχε με κεφαλιά ο Μάντζης έπειτα από σέντρα του Κότο. Δυσάρεστη έκπληξη η παρουσία του Ενγκουέμ, που μπήκε στο ματς στο 88’ και αποβλήθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα με κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.

Ο Ηρακλής επέστρεψε στις νίκες, επκρατώντας με 3-0 της Σπάρτης. Το σκορ για τον Γηραιό άνοιξε ο Περόνε με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κλέιτον, ο οποίος έγινε σκόρερ στο δεύτερο τέρμα, στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, ενώ το 3-0 έγινε με τον Χασομέρη.

Στον Αιγινιακό ξέσπασε η Δόξα Δράμας, που επέστρεψε με 3-1 στις νίκες, μετά από δύο ήττες και μια ισοπαλία. Οι Δραμινοί στρίμωξαν τους φιλοξενούμενους και άνοιξαν το σκορ στο 19’ με τον Πέρεθ. Στο 30’ ο Κρητικός εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα του Αιγινιακού και διπλασίασε τα τέρματα. Αντίστοιχα, λάθος του τερματοφύλακα της Δόξας εκμεταλλεύτηκε ο Παπαδόπουλος για να μειώσει σε 2-1. Το μακρινό σουτ του Κουσκουνά διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 53’, με τον ρυθμό από κει και πέρα να πέφτει.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων της 6ης αγωνιστικής στη Football League και η βαθμολογία: