Football League: Αποτελέσματα, σκόρερ (7ης αγ.) – Βαθμολογία, Επόμενη

Ο Απόλλων Λάρισας συνεχίζει αήττητος στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς επικράτησε με 1-0 του Καραϊσκάκη στην Άρτα στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Football League. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 30’ ο Χατζής, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μαρκολίνο, για το οποίο διαμαρτύρονται έντονα οι γηπεδούχοι.

Νίκη με ανατροπή και μάλιστα με δέκα παίκτες πέτυχε ο ΝΠΣ Βόλος που έφυγε με το «τρίποντο» από τη Σπάρτη, καθώς επικράτησε με 1-3 της τοπικής ομάδας. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν τα ηνία στο σκορ μόλις στο έκτο λεπτό με πλασέ του Βλαχομήτρου, ενώ στο 22’ ο Πίτου Γκαρσία με απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε το ματς στα ίσια. Στο 71’ οι ισορροπίες άλλαξαν με την αποβολή του Πέντα, όμως με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πίσπα ο ΝΠΣ Βόλος πήρε τα ηνία του σκορ στο 88’, ενώ στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-1.

Δόξα Δράμας και Παναχαϊκή, αναδείχθηκαν ισόπαλες  1-1, ενώ ο Ηρακλής επικράτησε εύκολα με 3-0 του Αήττητου Σπάτων εκτός έδρας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων της 7ης αγωνιστικής στη Football League και η βαθμολογία: