Επιτυχίες της Αργούς στο τουρνουά REGIONAL U16 (photo)

Ολοκληρώθηκε την Πέμπτη το τουρνουά beach volley REGIONAL U16 (τουρνουά πρόκρισης), της περιφέρειας κεντρικής Ελλάδας, το οποίο πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του beach bar ΚΑΡΝΑΓΙΟ στην παραλία Κάτω Λεχωνίων

Στην κατηγορία των αγοριών, οι Βασίλης Φιλιππίδης και Αποστόλης Πιτσιάβας (ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ) κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο και ταυτόχρονα την πρόκριση στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος, όπου θα συμμετάσχουν οι 16 καλύτερες ομάδες από όλη την Ελλάδα και το οποίο φέτος θα πραγματοποιηθεί επίσης στο beach bar ΚΑΡΝΑΓΙΟ 7, 8 και 9 Αυγούστου. Το Βολιώτικο δίδυμο έφτασε αήττητο στον τελικό όπου αντιμετώπισε το ζευγάρι των Γαλιρόπουλου(ΛΑΜΙΑ)-Γκιντέρσου (ΛΑΡΙΣΑ) των οποίων επικράτησαν με σκορ 2-0.

ARGO-GOALPOST2

Στα κορίτσια τo ζευγάρι Ζαφειρίου Αικ.(ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ)/Μπουρλή Ι.(ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ) ήταν οι νικήτριες του τουρνουά, αφού επικράτησαν στον τελικό με 2-0 σετ των Φιλιππίδη Αν.(ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ)Παπαθεοδώρου Ε.(ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ) και κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο και την πρόκριση στην τελική φάση