Λ. Μπακάλης: Δεν είχαμε καθαρό μυαλό στο τέλος

Ο Λάκης Μπακάλης ανέφερε στη συνέντευξη Τύπου, μετά το τέλος του αγώνα με τον Αστέρα Ιτέας, πως ο ίδιος και οι ποδοσφαιριστές του έχουν την ευθύνη για την ήττα με 2-1. Αναλυτικότερα: «Στο πρώτο ημίχρονο παρουσιάσαμε ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο, ανάλογο των προηγούμενων παιχνιδιών. Το παιχνίδι είχε σημαντικό βαθμό δυσκολίας, καθώς παίζαμε με μία ομάδα που προερχόταν από 6 σερί νίκες. Η ομάδα μας ήταν σοβαρή και πειθαρχημένη, δημιούργησε φάσεις, με τους παίκτες μας να πήγαιναν πάντα πρώτοι στη μπάλα. Ήμασταν καλύτεροι. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαφορετικό. Ο Αστέρας Ιτέας είχε δύο ευκαιρίες στο πρώτο 5λεπτο, καθώς προσπάθησε να μας αιφνιδιάσει. Από εκεί και πέρα, ισορροπήσαμε και κάναμε το γκολ. Όμως, όταν βάζεις γκολ και δεν ξέρεις να διαχειριστείς το παιχνίδι, δεν έχεις τύχη για να πάρεις το αποτέλεσμα που αναζητάς. Ήταν μια ήττα που δεν μας επηρεάζει αγωνιστικά, αλλά μας επηρεάζει με τον τρόπο που ήρθε. Στο τελευταίο 20λεπτο χάσαμε τη συγκέντρωσή μας και δεν είχαμε καθαρό μυαλό. Για την ήττα φταίμε εμείς και κανένας άλλος. Δεν πρέπει να ρίχνουμε αλλού τις ευθύνες. Συγχαρητήρια στην ομάδα του Αστέρα Ιτέας και στον προπονητή της. Εύχομαι να έχουν ανάλογη συνέχεια”.