Το τμήμα στίβου της Νίκης Βόλου βράβευσε αθλητές κι αθλήτριες για τις επιτυχίες τους

Σε μία ζεστή ατμόσφαιρα, το τμήμα στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ» πραγματοποίησε την Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, εκδήλωση βράβευσης των αθλητών κι αθλητριών, που διακρίθηκαν κι έλαβαν μέρος στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα του έτους 2018.

Ο Πρόεδρος του Ερασιτέχνη κι έφορος του τμήματος στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ» Στέργιος Φάτσης, ευχήθηκε υγεία πάνω απ’ όλα σε όλους και τόνισε ότι ο στίβος, αποτελεί ένα από τα πολυπληθέστερα τμήματα του Συλλόγου, ένα τμήμα πρότυπο για τον Ερασιτέχνη κι όπως είπε «Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Με δουλειά μπορείς να πετύχεις πολλά και το τμήμα το αποδεικνύει με την ανοδική πορεία που καταγράφει στην κατάταξη των σωματείων του ΣΕΓΑΣ πανελλαδικά». Ο Πρόεδρος ευχαρίστησε για τη συμβολή τους τα μέλη της διοικούσας επιτροπής και τους προπονητές καθώς κι όλους τους αθλητές – αθλήτριες και γονείς.

Τα μέλη της διοικούσας επιτροπής Χρόνης Βελέντζας, Δημήτρης Μπατζανός και Γιώργος Τάκης ευχαρίστησαν τη Διοίκηση, τους προπονητές, τους αθλητές – τριες και γονείς για την πορεία του τμήματος και τις επιτυχίες που καταγράφει.

Αναφέρθηκαν στην ανανέωση του εξοπλισμού, στα τμήματα υποδομών και στη δουλειά που γίνεται από τους προπονητές του τμήματος, Παύλο Παρασκευόπουλο, Αποστόλη Βλαχάβα, Βάσω Κολλυμένου, Αηδονίδου Δήμητρα και Σκουριά Ελένη.

Ιδιαίτερη αναφορά έγινε στις επιτυχίες της αγωνιστικής ομάδας, που έχει αυξήσει την αθλητική της δυναμική σε πρόσωπα, ενώ ο Παύλος Παρασκευόπουλος, τόνισε την σκληρή δουλειά και την προσπάθεια που πρέπει να καταβάλλεται και η οποία στο τέλος αποζημιώνεται.

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΣΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2018

  1. ΦΛΩΡΟΥ ΕΦΗ : 1η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων στα 5.000μ.

1η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου στα 4.000μ.

 

  1. ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ : 1η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων στα 100μ.

2η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων στα 200μ.

 

  1. ΓΚΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : 2ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων στα 400μ. εμπόδια

 

  1. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΜΑΡΙΑ : 6η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων στα 100μ.

 

  1. ΚΟΚΚΑΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ : 8η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων στο τριπλούν

 

  1. 6. ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : 8ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων στα 150μ.

10ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπάιδων στα 4×300μ.

 

  1. ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ : 9ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων στο τριπλούν

10ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων στα 4×300μ

 

  1. ΜΑΝΗΣ ΧΑΡΗΣ : 13ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων στα 80μ.

10ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπάιδων στα 4×300μ

 

  1. ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ : 13ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων στα 300μ. εμπόδια

10ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπάιδων στα 4×300μ

 

  1. 10. ΦΙΛΑΤΖΙΚΙΩΤΗ ΞΑΝΘΙΠΠΗ : Για την συμμετοχή της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασιίδων στα 800μ.

 

  1. ΝΕΟΧΩΡΙΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ : Για την συμμετοχή της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παγκορασίδων στα 80μ.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

  1.  ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

 

  1. ΒΛΑΧΑΒΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ