Χ. Φεράντο: Πάμε στην Κρήτη για να κερδίσουμε

Δεύτερη σερί ήττα για τον ΝΠΣ Βόλος και τρίτη φετινή στο πρωτάθλημα, με τον ΑΟΧ Κισσαμικό να σημειώνει τέσσερα γκολ και να παίρνει ένα σπουδαίο «τρίποντο» με 4-1.

Ο Χουάν Φεράντο στις δηλώσεις του τόνισε πως η ομάδα του επηρεάστηκε από την αποβολή του Γκαλίτσιου, η προσπάθεια, ωστόσο συνεχίζεται. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ισπανού τεχνικού: «Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε πολύ άγχος, ήμασταν νευρικοί και δεν είχαμε καλές πάσες. Πιστεύω ότι ο πραγματικός αντίπαλος ήταν ο εαυτός μας, ενώ το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε άσχημα, με την κόκκινη κάρτα που δεχθήκαμε, που ήταν σωστή. Μετά το 0-1 η ομάδα ξεκίνησε να παίζει ποδόσφαιρο, αντέδρασε, ισοφάρισε σε 1-1, αλλά με το 1-2 ήταν δύσκολο να αλλάξουμε τη νοοτροπία και να συνεχίσουμε το ίδιο. Επόμενος στόχος είναι ο Εργοτέλης και αυτή τη στιγμή πρέπει να αλλάξουμε τη νοοτροπία μας. Έχουμε μια καινούργια ευκαιρία στο ματς με τον Εργοτέλη. Η ομάδα δεν τα παρατάει, συνεχίζει και θα πάει στην Κρήτη να κερδίσει».