Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό… για νίκη του Αίαντα επί της Σκιάθου

Ο Αίας Σούρπης που έχει πολύ σημαντικές νίκες τη φετινή περίοδο, δεν δυσκολεύτηκε να προσθέσει ακόμα μια στην συγκομιδή του, επικρατώντας της νεανικής Σκιάθου με 2-0, παίζοντας όσο χρειάζεται στο α΄ ημίχρονο, όπου κι έθεσαν τις προϋποθέσεις νίκης πετυχαίνοντας δυο τέρματα, έχοντας ενδιάμεσα κι ένα δοκάρι.

Στο 15ο λεπτό ο Μιχόπουλος με σουτ άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0.

Στο 28’ ο Χειλάς δοκίμασε μακρινό σουτ, ωστόσο η μπάλα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 31’, όταν ο Μακανίκας εκτέλεσε φάουλ κι ο Χειλάς με κοντινό σουτ, αυτή τη φορά, βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, γράφοντας το 2-0.

ΑΙΑΣ: Ηλ. Λαγός, Παπανικολόπουλος (50’ Κωστούλας), Ξηροκώστας, Μιχόπουλος, Πλαβός, Κ. Κατσαβριάς, Χειλάς (78’ Γ. Λαγός), Μπιρτσάι, Τσόγκας, Θ. Κατσαβριάς, Μακανίκας (60’ Μπένος).

ΣΚΙΑΘΟΣ: Παπάρας, Τάσος, Αλ. Τζελάι, Τουρναβίτης, Κυπαρισσός (85’ Ντάμτσιος), Γ. Γκιαουράκης, Μανωλιός (46’ Χρ. Τζελάι), Νασιάκος, Άλικα (85’ Αϊντίνι), Μιστάκου, Πρίφτι