Τζέκος: Κάναμε φιλότιμη προσπάθεια με Ολυμπιακό Β.

Ο αρχηγός του ΑΟ Σελλάνων, Δήμος Τζέκος, στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, τόνισε πως η ομάδα του δεν άντεξε στην πίεση που άσκησε ο Ολυμπιακός, δέχθηκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα, το 0-1 να γίνει 2-1 για τους «ερυθρόλευκους». Αναλυτικά οι δηλώσεις του Τζέκου:

«Ήρθαμε στο Βόλο να παίξουμε με τον πρωτοπόρο, έχοντας δύο σημαντικές ελλείψεις. Νομίζω, ότι η προσπάθειά μας ήταν φιλότιμη, ήμασταν πολύ καλά τοποθετημένοι μέσα στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας μία κλασική ευκαιρία στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, ενώ πετύχαμε ένα γκολ. Αν καταφέρναμε και πηγαίνανε στο ημίχρονο, έχοντας προβάδισμα στο σκορ ή στη χειρότερη περίπτωση με 1-1, το ματς θα ήταν διαφορετικό στην επανάληψη. Δεν το καταφέραμε, όμως, καθώς δεν αντέξαμε στην πίεση. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας στο πρωτάθλημα. Στόχος μας είναι να σωθούμε γρήγορα μαθηματικά και να τερματίσουμε, όσο δυνατόν ψηλότερα στη βαθμολογία. Η ομάδα του ΑΟ Σελλάνων σε κάθε παιχνίδι παίζει για να κερδίσει. Στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό αγωνίστηκε για τη νίκη, κάτι που θα κάνουμε και στα επόμενα παιχνίδια για να τερματίσουμε όσο ψηλότερα γίνεται. Καλή συνέχεια στον Ολυμπιακό Βόλου και μακάρι να βγει πρωταθλητής…».