Τριάρα στο ρελαντί… για Αγ. Άννα, επί του Ηρακλή

Πολύ καλύτερη η Αγία Άννα, δεν δυσκολεύτηκε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Ηρακλή, τον οποίο κέρδισε στην έδρα της με 3-0.

Σωρεία χαμένων ευκαιριών και στα δύο ημίχρονα για τους γηπεδούχους,  που άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό με πέναλτι σε ανατροπή του Αντωνίου, που  εκτέλεσε εύστοχα ο Ζαρίφης.

Τα 2-0 έγινε στο 33’ με πλασέ του Αντωνίου, από ασίστ του Κανδύλα και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 55’ όταν ο Ζαρίφης έκανε σουτ με το δεξί, από το ύψος της περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στη γωνία της αντίπαλης εστίας, πετυχαίνοντας το τρίτο γκολ για την Αγία Άννα και το δεύτερο προσωπικό του.

ΑΓ. ΑΝΝΑ: Ντάριο, Σκοπός, Πετσιμέρης, Θ. Ζάγκας, Χατζητρακόσιας, Σπ. ΖΆγκας Ζαρίφης, Σφάκας (73’ Γιοβάνης), Κανδύλας (75’ Κολώνιας), Στεργιόπουλος (46’ Πασχάλης), Αντωνιου (65’ Ζαφειρίου)
ΗΡΑΚΛΗΣ: Πολυμέρου, Τσαντόπουλος, Στρούγγης, Γκίκας, Καραλής( 60′ Πιέτρι), Δημητρίου,Γκάγκας,Τάνος,Γκίκας,Κικίδης,Τσουκάλης.