“Διπλό” για Σκόπελο με Ηρακλή στου Αγ. Θεοδώρους

Δεν δυσκολεύτηκε η Σκόπελος να πάρει τη νίκη στο εξ αναβολής παιχνίδι με αντίπαλο τον Ηρακλή Α.Θ. εκτός έδρας. Οι νησιώτες επικράτησαν με 2-1, σημειώνοντας το πρώτο γκολ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Δαλακιάρη, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να πετύχουν δεύτερο τέρμα με τον Σένκο στο 68’.
Με τη νίκη της αυτή η Σκόπελος έφτασε τους 56 βαθμούς και βρίσκεται ένα βαθμό πίσω από το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης που είναι στην κορυφή.
ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Θ.: Γιαγιάς, Μ. Παππάς (65’ Θ. Αλπίτσης), Αλτίν, Κ. Παππάς (50’ λ.τρ. Η. Αλπίτσης), Σ.Ν. Κραβαρίτης, Σ.Δ. Κραβαρίτης, Καλτσάς, Γαρυφάλλου, Αργυρίου, Κλίτον, Παρίσης.
ΣΚΟΠΕΛΟΣ: Παχής, Καραθανάσης, Χριστίδης, Σκιαθίτης, Ευαγγελίδης, Χρυσάνθης, Λεμονής, Συνοδινός, Πατσής (77’ Μπακόπουλος), Σένκο, Δαλακιάρης.