Γ’ Εθνική: Μάχη για την άνοδο στους ομίλους του Βορρά

Μία αγωνιστική πριν το φινάλε του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής και η μάχη για τις πρώτες θέσεις των ομίλων του Βορρά καλά κρατεί καθώς μαθηματικά καμία ομάδα δεν έχει κατακτήσει το πρωτάθλημα. Επίσης, μάχη δίνεται για τη δεύτερη θέση στον 2ο και 3ο όμιλο.

Αναλυτικά οι βαθμολογίες και η τελευταία αγωνιστική για τους τέσσερις πρώτους ομίλους της Γ’ Εθνικής:

Βαθμολογία 1ου ομίλου

  1. Καβάλα 63 (63 – 9)
    2. Νέστος Χρυσ. 62 (49 – 13)
    3. Πανσερραϊκός 45 (42 – 24)
    4. Απόλλων Παραλ. 42 (34 – 20)
    5. Αετός Ορφ. 39 (43 – 31)
    6. Άρης Αβάτου 38 (27 – 21)
    7. Αλέξ. Κιλκίς 36 (26 – 20)
    8. Ορφέας Ξάν. 36 (28 – 25)
    9. Κεραυνός Πέρν. 32 (27 – 25)
    10. ΑΕ Καλαμπακίου 26 (18 – 29)
    11. Εθνικός Αλεξ. 21 (23 – 49)
    12. Ασπίδα Ξάνθ. 20 (19 – 56)
    13. Εθνικός Σιδηρ. 13 (12 – 51)
    14. ΠΑΟ Κοσμίου 13 (21 – 59)
    * Ο Κεραυνός Πέρνης έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς

Η επόμενη (26η)αγωνιστική

Κυριακή 14 Απριλίου, 16:00

ΠΑΟ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου

Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου

Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού

Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός

Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης

ΑΕ Καλαμπακίου – Άρης Αβάτου

 

Βαθμολογία 2ου ομίλου

  1. Βέροια 54 (49 – 15)
    2. Τρίγλια 52 (37 – 19)
    3. Άρης Παλαιοχ. 51 (44 – 26)
    4. Νίκη Αγκαθ. 50 (27 – 11)
    5. Εδεσσαϊκός 44 (44 – 13)
    6. Αλμωπός Αριδ. 42 (36 – 16)
    7. Μακεδονικός 36 (32 – 28)
    8. Αγροτικός Αστ. 34 (25 – 27)
    9. Γιαννιτσά 34 (29 – 24)
    10. ΠΑΟ Κουφ. 21 (20 – 39)
    11. Ολυμπιακός Κυμ. 19 (11 – 32)
    12. Μελίτης 18 (28 – 65)
    13. ΑΠΕ Λαγκαδά 13 (14 – 49)
    14. Ερμής Αμυντ. 12 (20 – 52)

Η επόμενη (26η)αγωνιστική

Κυριακή 14 Απριλίου, 16:00

Ερμής Αμυνταίου – ΠΑΟ Κουφαλίων

Νίκη Αγκαθιάς – ΑΠΕ Λαγκαδά

Εδεσσαϊκός – Άρης Παλαιοχωρίου

Ολυμπιακός Κυμίνων – Μελιτέας Μελίτης

Μακεδονικός – Τρίγλια

Γιαννιτσά – Αλμωπός Αριδαίας

Αγροτικός Αστέρας – Βέροια

 

Βαθμολογία 3ου ομίλου

  1. Κρόνος Αργ. 45 (27 – 9)
    2. Θεσπρωτός 44 (35 – 13)
    3. Αχέρων Καν. 44 (36 – 17)
    4. Μακεδονικός Φ. 42 (40 – 22)
    5. Ναυπακτιακός 40 (37 – 21)
    6. Λευκίμμη 39 (41 – 19)
    7. Τηλυκράτης 39 (32 – 20)
    8. Σούλι Παραμ. 37 (30 – 20)
    9. Μέγας Αλέξ. 32 (33 – 27)
    10. Θρίαμβος Σερβ. 30 (29 – 20)
    11. Μακεδονικός Σ. 19 (22 – 37)
    12. Γρεβενά Αερ. 5 (9 – 84)
    13. Φλωριάδα -7 (0 – 62)
    * Η Φλωριάδα έχει τρεις μηδενισμούς, -9 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

Η επόμενη (26η)αγωνιστική

Κυριακή 14 Απριλίου, 16:00

Κρόνος Αργυράδων – Τηλυκράτης

Θρίαμβος Σερβιανών – Θεσπρωτός

Ναυπακτιακός Αστέρας – Αχέρων Καναλακίου

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης

Σούλι Παραμυθιάς – Φλωριάδα ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Σιάτιστας

Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

Βαθμολογία 4ου ομίλου

  1. Ολυμπιακός Β. 68 (64 – 12)
    2. Νίκη Βόλου 66 (63 – 10)
    3. Αστέρας Ιτέας 43 (36 – 23)
    4. Μετέωρα 39 (39 – 25)
    5. ΓΣ Αλμυρού 35 (34 – 20)
    6. Πιερικός 35 (36 – 30)
    7. ΑΟ Σελλάνων 35 (32 – 27)
    8. Οικονόμος Τσαριτσάνης 34 (27 – 30)
    9. Θησέας Αγριάς 32 (28 – 36)
    10. Αχιλλέας Νεοκ. 27 (29 – 39)
    11. Απόλλων Μακρυχωρίου 25 (23 – 37)
    12. ΑΟ Στυλίδας 24 (22 – 58)
    13. Φωκικός 20 (21 – 41)
    14. Αναγέννηση Καρδίτσας -8 (7 – 73)
    * Η Αναγέννηση έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα και έχει -9 βαθμούς

Η επόμενη (26η)αγωνιστική

Κυριακή 14 Απριλίου, 16:00

Φωκικός – ΑΟ Σελλάνων

Αναγέννηση Καρδιτσάς – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Ολυμπιακός Βόλου – ΓΣ Αλμυρού

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αστέρας Ιτέας

Θησέας Αγριάς – Στυλίδα

Πιερικός – Νίκη Βόλου

ΑΣ Μετέωρα – Απόλλων Μακρυχωρίου