43 μετάλλια και 2 ρεκόρ για τον ΝΟΒ-Α στα ΑΚΡΙΣΙΑ

Η προαγωνιστική ομάδα Κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Βόλου και Αργοναύτες συμμετείχε το Σαβ/κο 13-14/4/2019 στους αγώνες « Ακρίσια» με 44 αθλητές-τριες σε σύνολο 550 περίπου αθλητών. Κατέκτησε συνολικά 43 μετάλλια (14 χρυσά με 2 ρεκόρ αγώνων-16 αργυρά και 13 χάλκινα), αποδεικνύοντας πόσο καλή δουλειά πραγματοποιείται στο τμήμα.

Αναλυτικότερα:

Κορίτσια 9 ετών: Παπακωνσταντίνου Ιωάννα 1η θέση 50μ πρόσθιο, Καρτσιώτη Μυρτώ, Πίσπα Εύα, Τσίτογλου Αθηνά, Σταματίου Μαρία 2η θέση

4×50μ ελεύθερο με τις: Παπακωνσταντίνου Ιωάννα, Καρτσιώτη Μυρτώ, Τσίτογλου Αθηνά, Πίσπα Εύα

Αγόρια 9 ετών: Ρεντινιώτης Νίκος 2η θέση 50μ πεταλούδα κ 2η θέση 100μ ελεύθερο, Κιόρογλου Θοδωρής 2η θέση 50μ πρόσθιο, Ζωγράφος Ιωάννης

Κορίτσια 10 ετών: Τζώρτζη Όλγα 1η θέση 50μ ελεύθερο με ρεκόρ αγώνων κ 2η θέση 50μ πεταλούδα, Λαθουρά Ελένη 1η θέση 100μ πρόσθιο κ 3η θέση 50μ πρόσθιο, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα 3η θέση 200μ ελεύθερο, Βαΐτση Χρυσή 4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τις: Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Λαθουρά Ελένη, Βαΐτση Χρυσή, Τζώρτζη Όλγα

4×50μ Μ.Ο. 1η θέση με τις: Βαΐτση Χρυσή, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

Αγόρια 10 ετών: Τσούνης Ταξιάρχης 1η θέση 50μ ελεύθερο, Καπότσης Λευτέρης 2η θέση 100μ ελεύθερο, Διαμαντίδης Ιπποκράτης 3η θέση 200μ ελεύθερο, Αγλαΐνης Αποστόλης, Φρύδας Παντελής, Γκαλδάνας Ιωάννης

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τους Καπότση Λευτέρη, Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Αγλαΐνη Αποστόλη, Τσούνη Ταξιάρχη

4×50μ Μ.Ο. 3η θέση με τους: Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Φρύδα Παντελή, Καπότση Λευτέρη, Τσούνη Ταξιάρχη

Κορίτσια 11 ετών: Νικάλη Ζωή 1η θέση 100μ πρόσθιο με ρεκόρ αγώνων κ 1η θέση 50μ πρόσθιο κ 2η θέση 200μ πρόσθιο, Σκιαθίτη Νεφέλη, Κιόρογλου Αλεξάνδρα, Σκαλίδη Μιράντα, Ζηργάνου Έφη

4×50μ Μ.Ο. 3η θέση με τις: Σκαλίδη Μιράντα, Νικάκη Ζωή, Σκιαθίτη Νεφέλη, Κιόρογλου Αλεξάνδρα

Αγόρια 11 ετών: Τουλούδης Ιωάννης 1η θέση 200μ πρόσθιο κ 3η θέση 50μ πρόσθιο κ 3η θέση 100μ πρόσθιο, Βαΐτσης Αντώνης 2η θέση 100μ πρόσθιο, Μπασέκης Άλεξ 2η θέση 50μ ελεύθερο κ 3η θέση 200μ ελεύθερο, Κολυμπάσης Σπύρος 3η θέση 50μ ύπτιο, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός 1η θέση 100μ ελεύθερο κ 2η θέση 400μ ελεύθερο κ 3η θέση 50μ πεταλούδα, Αναγνώστου Αποστόλης, Ζαχαράς Νίκος, Ζεμπίλας Δημήτρης, Σκραπάλλι Άγγελος, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους: Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Τουλούδη Ιωάννη, Κολυμπάση Σπύρο, Μπασέκη Άλεξ

4×50μ Μ.Ο. 2η θέση με τους :Κολυμπάση Σπύρο, Τουλούδη Ιωάννη, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Μπασέκη Άλεξ

Κορίτσια 12 ετών: Αποστολάκη Αθανασία, Νικάκη Βάσω, Νικάκη Δήμητρα, Πίσπα Νινέττα

Αγόρια 12 ετών: Τριανταφυλλίδης Στέφανος 1η θέση 400μ Μ.Α. κ 1η θέση 50μ ελεύθερο κ 2η θέση 100μ ελεύθερο, Καλόγηρος Δημήτρης 2η θέση 50μ ύπτιο κ 3η θέση 100μ ύπτιο, Παπαϊωάννου Γεώργιος 2η θέση 50μ πρόσθιο, Τακτικός Άγγελος 3η θέση 200μ πρόσθιο, Τσούνης Γεώργιος 3η θέση 200μ ελεύθερο, Σφέτσας Δημήτρης, Βυσανλής Παύλος

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους: Παπαϊωάννου Γεώργιο, Τσούνη Γεώργιο, Καλόγηρο Δημήτριο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο 4×50μ Μ.Ο. 2η θέση με τους Καλόγηρο Δημήτριο, Τακτικό Άγγελο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Παπαϊωάννου Γεώργιο.

Ο Πρόεδρος του ΝΟΒ-Α κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς και τα μέλη του Δ.Σ. συγχαίρουν όλους τους κολυμβητές για τις επιδόσεις τους, τους προπονητές τους και την εφορεία του τμήματος και τους εύχονται καλή συνέχεια με επιτυχίες.

Δελτίο Τύπου ΝΟΒ-Α