Σοκ στη Ρόδο, πέθανε την ώρα του αγώνα ο πατέρας του προπονητή του Διαγόρα!

Θλιβερό περιστατικό στον αγώνα για τα μπαράζ της Γ’ Εθνικής ανάμεσα σε Διαγόρα και Καλαμάτα, όπου ο πατέρας του προπονητή των γηπεδούχων υπέστη έμφραγμα στις κερκίδες και τελικά εξέπνευσε!

Μπορεί οι Ροδίτες να πανηγύρισαν με γκολ στην εκπνοή τη νίκη επί της Καλαμάτας (1-0) στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για την άνοδο στη Football League, ωστόσο η οικογένεια του Διαγόρα βυθίστηκε στο πένθος.

Στο 20ο λεπτό της συνάντησης, ο πατέρας του προπονητή της ομάδας Πέτρου Ρουτζιέρη, Γιάννης υπέστη έμφραγμα στην κερκίδα και λίγο αργότερα έφυγε από τη ζωή.

Οι γιατροί που βρίσκονταν στο γήπεδο προσέφεραν τις πρώτες βοήθειες και έκαναν ό,τι περνούσε από το χέρι τους για να τον συνεφέρουν. Οι άνθρωποι του Διαγόρα κάλεσαν ασθενοφόρο το οποίο ήρθε να τον παραλάβει, ωστόσο μετά από λίγο η καρδιά του δε άντεξε.

Όπως αναφέρει το “12sports”, στο ημίχρονο ο Πέτρος Ρουτζιέρης ενημερώθηκε και φυσικά έφυγε από το γήπεδο για να βρεθεί δίπλα στην οικογένεια του.