Καλαμάτα-Διαγόρας: Δέχθηκε κόκκινη κάρτα… επειδή πανηγύρισε! (vid)

O «άσος» της «Μαύρης Θύελλας» έγραψε το 1-0 στο Γήπεδο του Μεσσηνιακού στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Διαγόρα Ρόδου, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα. Μετά από από υπόδειξη, όμως, του 4ου διαιτητή, Μαρκαντωνάτου, ο διαιτητής Βάτσιος, πρώτος του αγώνα, του υπέδειξε την κόκκινη κάρτα για τους πανηγυρισμούς του, προκαλώντας έντονες διαμαρτυρίες στην πλευρά των «μελανόλευκων».

Η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου έμεινε, έτσι, με 10 παίκτες για όλο ουσιαστικά το δεύτερο ημίχρονο, αλλά και την παράταση, με τους Ροδίτες να βρίσκουν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουρλάκη το «χρυσό» τέρμα της ανόδου στην Football League.

Δείτε την επίμαχη φάση στο 2:20 και τα στιγμιότυπα από το τηλεοπτικό κανάλι «Μεσόγειος»: