33o Ανεπίσημο Τουρνουά Μπάσκετ: Το πανόραμα της πρώτης εβδομάδας

Ολοκληρώθηκε η πρώτη εβδομάδα στο 33ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ  με συναρπαστικούς αγώνες που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των εκατοντάδων φιλάθλων που τους παρακολούθησαν καθημερινά στα δυο γήπεδα του Πολιτιστικού Άλσους «Ανδρέας Βαλαχής», στη Νέα Ιωνία.

   Αθλητές και αθλήτριες, διαιτητές, κριτές παράγοντες και φίλαθλοι, καθημερινά απολαμβάνουν και προσφέρουν θέαμα στον μακροβιότερο θεσμό της περιοχής μας, σε δυο γήπεδα που πληρούν πλέον,  μετά την ανακαίνιση τους και την τοποθέτηση αντιολισθητικού τάπητα, όλες τις προδιαγραφές για ασφαλείς αγώνες.

Αυτή την εβδομάδα θα διεξαχθούν αγώνες και στις δυο κατηγορίες (τέσσερις αγώνες κάθε ημέρα).

Oι βαθμολογίες και τα αποτελέσματα των μέχρι τώρα  αγώνων έχουν διαμορφωθεί ως εξής: 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΠΟΝΤΟΙ ΑΜΥΝΑΣ
1. DISCO DORIAN GREY  2 4 123 65
2. ΕΥΗΛΙΟΝ 1 2 70 58
3. ΠΑΛ. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ 1 1 36 70
4. LIBERTA 1 1 58 70
5. CONSTRUCTION COMPANY 1 1 29 53
6. BRO CAFE 0 0 0 0
DISCO DORIAN GREY–CON. COMPANY 53-29 DISCO DOREIAN GREY – ΠΑΛ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ 70-36

LIBERTA –ΕΥΗΛΙΟΝ 58-70

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΕΠΙΣΗΜΩΝ  ΑΘΛΗΤΩΝ

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
REEF 2-0 109-94 2 4
ΕΦΗΒ. ΑΓΧΙΑΛΟΥ 1-1 126-85 2 3
SUBZERO 1-1 111-92 2 3
ΛΥΚΟΙ 0-2 68-143 2 2

 

SUBZERO – ΛΥΚΟΙ 62-31

ΕΦΗΒ.ΑΓΧΙΑΛΟΥ – REEF 45-48

REEF – SUBZERO 61-49

ΕΦΗΒ.ΑΓΧΙΑΛΟΥ – ΛΥΚΟΙ 81-37        

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
CAFÉ PLUS 2-0 137-109 2 4
ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ 1-1 112-101 2 3
ΜΑΧΗΤΕΣ 0-2 81-92 2 3
CAFÉ LIFE 0-2 89-117 2 2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ – CAFÉ PLUS 63-64

ΜΑΧΗΤΕΣ – CAFÉ LIFE 44-43

ΜΑΧΗΤΕΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ 37-49

CAFÉ LIFE – CAFÉ PLUS 46-73

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν – Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΔΙΑΣΤΑΣΗ 2-0 130-106 2 4
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 1-1 100-102 2 3
ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ 1-1 103-110 2 3
ΨΑΡΙΜΙΑ 0-2 82-97 2 2

 

ΔΙΑΣΤΑΣΗ – ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 61-57

ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ – ΨΑΡΙΜΙΑ 54-41

ΨΑΡΙΜΙΑ – ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 41-43

ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ – ΔΙΑΣΤΑΣΗ 49-69

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν- Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΠΑΛ.ΑΛΜΥΡΟΥ 1-1 91-101 2 3
ΡΕΤΡΟ 1-1 94-84 2 3
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 1-1 125-126 2 3
BALLAS MAVERICS 1-1 119-118 2 3

ΠΑΛ.ΑΛΜΥΡΟΥ – ΡΕΤΡΟ 35-50

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ – BALLAS MAVERICS 74-70

ΠΑΛ.ΑΛΜΥΡΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 56-51

ΡΕΤΡΟ – BALLAS MAVERICS 44-49

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ 1-0 34-32 1 2
COME BACK 1-0 56-41 1 2
ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 0-1 32-34 1 1
ΔΑΛΑΙ ΚΛΑΜΑ 0-1 41-56 1 1

 

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 34-32

COME BACK – ΔΑΛΑΙ ΚΛΑΜΑ 56-41

 

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΝΒΑΑ 2-0 119-108 2 4
ΛΕΟΝΤΕΣ 1-1 97-98 2 3
ΓΙΩΤΑ8 1-1 116-108 2 3
ΚΡΕΑΤΑ 0-2 87-105 2 2

 

ΚΡΕΑΤΑ – ΛΕΟΝΤΕΣ 40-43

ΓΙΩΤΑ 8 – ΝΒΑΑ 54-61

ΚΡΕΑΤΑ – ΓΙΩΤΑ8 47-62

ΛΕΟΝΤΕΣ – ΝΒΑΑ 54-58   

 

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
LOCALS 2-0 70-51 2 4
VOLYMPUS 1-0 55-37 1 2
ΠΗΓΑΣΟΣ 0-2 66-93 2 2
Μ.Σ.Σ 0-1 22-33 1 1

 

ΠΗΓΑΣΟΣ – VOLYMPUS 37-55

LOCALS – Μ.Σ.Β 33-22

ΠΗΓΑΣΟΣ – LOCALS 29-38

 

  Το πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας (έως την Παρασκευή 12 Ιουλίου)  έχει ως φαίνεται παρακάτω: 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 8/7 19.30

21.00

19.30

21.00

                          Volympus – Locals

                          Reef – Λύκοι

                     Εφηβ.Αγχιάλου – Subzero

                      Con.company – Liberta

               Παλ.Γυμναστικού – Bro Cafe(Ε)

Α

Α

Β

Β

ΒΑΚΗΣ

ΤΡΙΤΗ 9/7 19.30

21.00

19.30

21.00

                        Μαχητές – Café Plus

                Café Life – Απόλλων Φυτόκου

                Άσυλο Αμπ. – Τα φιλράκια 

                   Τα Ψαρίμια – Διάσταση

Α

Α

Β

Β

.

ΤΕΤΑΡΤΗ 10/7  19.30

21.00

19.30

21.00

            Παλ.Αλμυρού – Ballas Mav 

                 Ρετρό – Αστέρας Κουφαλίων

               Χαβαλέδες – Δαλάι Κλάμα

                Con.Company – Ευήλιον(Ε)

               Liberta – BRO CAFE(Ε)

Α

Α

Β

Β

ΒΑΚΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 11/7  19.30

21.00

19.30

21.00

              Ταλαιπωρία – Come Back

                        Κρέατα – ΝΒΑΑ 

                        Λέοντες – Γιώτα 8

               Liberta – Παλ.Γυμναστικού(Ε)

Α

Α

Β

Β

ΠΑΡΑΚΣΕΥΗ 12/7  19.30

21.00

19.30

21.00

19.30

21.00

                        Πήγασος Μ.Σ.Β

                        Volympus – Locals

                Χαβαλέδες – Come Back

              Disco dorian Grey – Ευήλιον(Ε)

              Ταλαιπωρία – Δαλάι Κλάμα

              Con.Company – BRO CAFÉ(E)

Α

Α

Β

Β

ΒΑΚΗΣ

ΒΑΚΗΣ