33o Ανεπίσημο Τουρνουά Μπάσκετ: Το πανόραμα της δεύτερης εβδομάδας

Ολοκληρώθηκε και δεύτερη εβδομάδα(ΦΆΣΗ ΟΜΊΛΩΝ) στο 33ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ  με συναρπαστικούς αγώνες που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των εκατοντάδων φιλάθλων που τους παρακολούθησαν καθημερινά στα δυο γήπεδα του Πολιτιστικού Άλσους «Ανδρέας Βαλαχής», στη Νέα Ιωνία.

Αθλητές και αθλήτριες, διαιτητές, κριτές παράγοντες και φίλαθλοι, καθημερινά απολαμβάνουν και προσφέρουν θέαμα στον μακροβιότερο θεσμό της περιοχής μας, σε δυο γήπεδα που πληρούν πλέον,  μετά την ανακαίνιση τους και την τοποθέτηση αντιολισθητικού τάπητα, όλες τις προδιαγραφές για ασφαλείς αγώνες.

Αυτή την εβδομάδα θα διεξαχθούν αγώνες (φάση των 16) μεταξύ των πρώτων και δεύτερων των ομίλων αφού ολοκληρώθηκε η φάση των ομίλων.

Oι βαθμολογίες και τα αποτελέσματα των μέχρι τώρα  αγώνων έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΠΟΝΤΟΙ ΑΜΥΝΑΣ
1. DISCO DORIAN GREY 2 4 123 65
2. ΕΥΗΛΙΟΝ 2 4 147 110
3. ΠΑΛ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ 3 4 144 189
4. LIBERTA 4 5 198 221
5. CONSTRUCTION COMPANY 4 4 65 101
6. BRO CAFÉ 3 6 214 185
DISCO DORIAN GREY–CON. COMPANY 53-29

DISCO DOREIAN GREY – ΠΑΛ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ 70-36

LIBERTA –ΕΥΗΛΙΟΝ 58-70

BRO CAFÉ – ΠΑΛ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ 78-66

CON.COMPANY – LIBERTA 36-48

CON.COMPANY – ΕΥΗΛΙΟΝ 52-77

LIBERTA – BRO CAFÉ 51-73

LIBERTA – ΠΑΛ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ 41-42

BRO CAFÉ – CON.COMPANY 83-68

DISCO – ΕΥΗΛΙΟΝ (ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ 25Ο ΛΕΠΤΟ)

 

 

   

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΕΠΙΣΗΜΩΝ  ΑΘΛΗΤΩΝ

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
REEF 3-0 129-94 3 6
ΕΦΗΒ.ΑΓΧΙΑΛΟΥ 2-1 171-123 3 5
SUBZERO 1-2 149-155(-6) 3 4
ΛΥΚΟΙ 0-3 68-163 3 2

 

SUBZERO – ΛΥΚΟΙ 62-31

ΕΦΗΒ.ΑΓΧΙΑΛΟΥ – REEF 45-48

REEF – SUBZERO 61-49

ΕΦΗΒ.ΑΓΧΙΑΛΟΥ – ΛΥΚΟΙ 81-37

ΕΦΗΒ.ΑΓΧΙΑΛΟΥ – SUBZERO 63-38

REEF – ΛΥΚΟΙ 20-0

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
CAFÉ PLUS 3-0 173-144 3 6
ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ 2-1 174-161 3 5
ΜΑΧΗΤΕΣ 1-2 114-148(-34) 3 4
CAFÉ LIFE 0-3 149-179 3 3

ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ – CAFÉ PLUS 63-64

ΜΑΧΗΤΕΣ – CAFÉ LIFE 44-43

ΜΑΧΗΤΕΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ 37-49

CAFÉ LIFE – CAFÉ PLUS 46-73

ΜΑΧΗΤΕΣ – CAFÉ PLUS 33-56

CAFÉ LIFE – ΑΠΟΛΛΩΝ 60-62

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν – Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΔΙΑΣΤΑΣΗ 3-0 187-162 3 6
ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ 2-1 149-150 3 5
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 1-2 140-148(-8) 3 4
ΨΑΡΙΜΙΑ 0-3 138-154 3 3

 

ΔΙΑΣΤΑΣΗ – ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 61-57

ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ – ΨΑΡΙΜΙΑ 54-41

ΨΑΡΙΜΙΑ – ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 41-43

ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ – ΔΙΑΣΤΑΣΗ 49-69

ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΣ – ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 46-40

ΨΑΡΙΜΙΑ – ΔΙΑΣΤΑΣΗ 56-57

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν- Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
BALLAS MAVERICS 2-1 169-147 3 5
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 2-1 173-168 3 5
ΠΑΛ.ΑΛΜΥΡΟΥ 1-2 120-151(-31) 3 4
ΡΕΤΡΟ 1-2 136-131 3 4

ΠΑΛ.ΑΛΜΥΡΟΥ – ΡΕΤΡΟ 35-50

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ – BALLAS MAVERICS 74-70

ΠΑΛ.ΑΛΜΥΡΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 56-51

ΡΕΤΡΟ – BALLAS MAVERICS 44-49

ΡΕΤΡΟ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 42-47

ΠΑΛ.ΑΛΜΥΡΟΥ – BALLAS MAVERICS 29-50

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 2-1 155-116 3 5(+13)
COME BACK 2-1 148-137 3 5(-4)
ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ 2-1 119-103 3 5(-9)
ΔΑΛΑΙ ΚΛΑΜΑ 0-3 102-168 3 3

 

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 34-32

COME BACK – ΔΑΛΑΙ ΚΛΑΜΑ 56-41

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – ΔΑΛΑΙ ΚΛΑΜΑ 51-26

ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ – COME BACK 62-47

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – COME BACK 34-45

ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ – ΔΑΛΑΙ ΚΛΑΜΑ 61-35

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΝΒΑΑ 3-0 139-108 3 6
ΓΙΩΤΑ8 2-1 174-163 3 5
ΛΕΟΝΤΕΣ 1-2 152-156(+4) 3 4
ΚΡΕΑΤΑ 0-3 87-125 3 2

 

ΚΡΕΑΤΑ – ΛΕΟΝΤΕΣ 40-43

ΓΙΩΤΑ 8 – ΝΒΑΑ 54-61

ΚΡΕΑΤΑ – ΓΙΩΤΑ8 47-62

ΛΕΟΝΤΕΣ – ΝΒΑΑ 54-58

ΚΡΕΑΤΑ – ΝΒΑΑ 0-20

ΛΕΟΝΤΕΣ – ΓΙΩΤΑ 8 – 55-58

 

 

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
LOCALS 2-0 70-51 2 4
VOLYMPUS 2-0 88-64 2 4
ΠΗΓΑΣΟΣ 1-2 136-137(-1) 3 4
Μ.Σ.Β 0-3 99-130 3 3

 

ΠΗΓΑΣΟΣ – VOLYMPUS 37-55

LOCALS – Μ.Σ.Β 33-22

ΠΗΓΑΣΟΣ – LOCALS 29-38

VOLYMPUS – Μ.Σ.Β 33-27

ΠΗΓΑΣΟΣ – Μ.Σ.Β 70-44

VOLYMPUS – LOCALS (ΔΙΑΚΟΠΉ ΣΤΟ 25Ο ΛΕΠΤΌ)

Το πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας (έως την Παρασκευή 12 Ιουλίου)  έχει ως φαίνεται παρακάτω:

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 15/7 19.30

21.00

19.30

21.00

20.00

20.45

REEF – ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ(Η)

ΕΦΗΒ.ΑΓΧΙΑΛΟΥ – CAFÉ PLUS(Θ)

ΔΙΑΣΤΑΣΗ – BALLAS MAVERICS(Ι)

ΑΣΥΛΟ ΑΜΠ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΦ.(Κ)

VOLYMPUS – LOCALS ΑΝΑΒ.

DISCO DORIAN–ΕΥΗΛΙΟΝ ΑΝΑΒ.(Ε)

Α

Α

Β

Β

ΒΑΚΗΣ

ΒΑΚΗΣ

ΤΡΙΤΗ 16/7 19.30

21.00

19.30

21.00

 

ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ – 2ος Ζ(Λ)

COAME BACK – 1Ος Ζ(Μ)

Ν.Β.Α.Α – ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ (Ν)

CON.COMPANY – ΠΑΛ.ΓΥΜΝΑΣΤ(Ε)

Α

Α

Β

Β

ΤΕΤΑΡΤΗ 17/7 19.30

21.00

19.30

21.00

ΓΙΩΤΑ 8 – ΛΕΟΝΤΕΣ (Ξ)

ΝΙΚΗΤΉΣ Η –ΝΙΚΗΤΗΣ Θ (Ο)

ΝΙΚΗΤΗΣ Ι – ΝΙΚΗΤΗΣ Κ (Π)

DISCO DORIAN – LIBERTA (E)

Α

Α

Β

Β

ΠΕΜΠΤΗ 18/7 19.30

21.00

19.30

21.00

ΝΙΚΗΤΗΣ Λ – ΝΙΚΗΤΗΣ Μ (Ρ)

ΝΙΚΗΤΗΣ Ν – ΝΙΚΗΤΗΣ Ξ (Σ)

DISCO – BRO CAFÉ (EΠ)

ΕΥΗΛΙΟΝ – ΠΑΛ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ(Ε)

Α

Α

Β

Β

ΠΑΡΑΚΣΕΥΗ 19/7 21.00 BRO CAFÉ – ΕΥΗΛΙΟΝ(Ε) Β