Λ. Μπακάλης: «Πρέπει να βρούμε λύσεις»

Μετά το τέλος της φιλικής αναμέτρησης του Ρήγα Φεραίου με τον Τύρναβο, η οποία διεξήχθη σήμερα το απόγευμα (Σάββατο, 12/9, 17.30) στο Δημοτικό Στάδιο Τυρνάβου και βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με σκορ 1-0, ο Λάκης Μπακάλης μίλησε στο Goalpost.gr για το πρώτο και το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, ενώ τόνισε πως η ομάδα του πρέπει να βρει λύσεις. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Βελεστινιώτη τεχνικού στο Goalpost.gr:

«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν ανταγωνιστικοί. Είχαμε καλή σκέψη στο παιχνίδι μας και σταθήκαμε καλά τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί και πιστεύω ότι δίκαια ηττηθήκαμε από την ομάδα του Τυρνάβου.

Δεν ήμασταν αυτοί που πρέπει σε αυτό το φιλικό και προβληματίσαμε με την παρουσία μας. Θα δουλέψουμε στις προπονήσεις της επόμενης εβδομάδας, ώστε να βρούμε λύσεις».

Διαβάστε το ρεπορτάζ από το φιλικό παιχνίδι του Ρήγα Φεραίου με τον Τύρναβο εδώ: Ήττα στις καθυστερήσεις για τον Ρήγα, 1-0 από τον Τύρναβο