Εντυπωσιακός ο Αίας 5-1 τη Δάφνη

Με εντυπωσιακό τρόπο άνοιξε την αυλαία της Α’ ΕΠΣΘ ο Αίας. Η ομάδα της Σούρπης νίκησε εύκολα με 5-1, όπως μαρτυρά και το σκορ, τη νεοφώτιστη Δάφνη εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο 20λεπτο προηγήθηκαν με 2-0, χάρη σε δύο τέρματα του αρχηγού της ομάδας, Θανάση Κασταβριά. Το πρώτο στο 10ο λεπτό με χτύπημα πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Μακανίκας και το δεύτερο στο 20’ με σουτ.
Η Δάφνη στο επόμενο λεπτό, 21’, μείωσε το σκορ με μακρινό σουτ του Φιλοσόγλου, με τον Κατσαβριά να έχει σουτ στο δοκάρι και την ευκαιρία να πετύχει και τρίτο τέρμα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αίας συνέχισε να παίζει επιθετικά και να κυνηγά κι άλλα τέρματα, σημειώνοντας τρία ακόμη γκολ. Στο 57’ έγινε το 3-1 από τον Αραπίτσα με ωραίο σουτ, ενώ ακολούθησαν δύο τέρματα από τον Γιάννη Ξηροκώστα στο τελευταίο δεκάλεπτο και συγκεκριμένα στο 84’ και στο 92’ με ισάριθμα σουτ.