Πρώτη νίκη για Πρωτεσίλαο, 1-0 τη Δήμητρα

Πρώτη νίκη για τον Πρωτεσίλαο στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΘ. Η ομάδα του Πτελεού νίκησε με 1-0 τη Δήμητρα, παίζοντας μάλιστα με παίκτη λιγότερο στο δεύτερο ημίχρονο, λόγω αποβολής του Σιαμανίκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 65’.

Αξίζει να αναφέρουμε, πως μετά τη λήξη του παιχνιδιού ο προπονητής της Δήμητρας Μιχάλης Ανδρωνάς έθεσε την παραίτησή του από την τεχνική ηγεσία της ομάδας.

Το γκολ σημειώθηκε στο 15ο λεπτό όταν σουτ του Βαλωτή, άλλαξε πορεία στο πόδι του Βέτσικα και κατέληξε στα δίχτυα.

Τραυματίες από τον αγωνιστικό χώρο έφυγαν δύο ποδοσφαιριστές της Δήμητρας και συγκεκριμένα οι Θανάσης Παπαδόπουλος (χτύπησε στο γόνατο) και Κατής, που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι και αποχώρησε τρία λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς.

Η Δήμητρα ξεκίνησε ως ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση της πρωτιάς στην Α’ ΕΠΣΘ και ήδη μετά από τρεις αγωνιστικές μετρά μία νίκη, μία ήττα και μία ισοπαλία.

Φωτό: almyrosinfo.gr