Πρόγραμμα και διαιτητές των αγώνων της ΕΠΣΘ

Τέσσερα παιχνίδια διεξάγονται σήμερα Σάββατο για τα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ. Για την Α’ κατηγορία θα γίνουν δύο παιχνίδια, με τον Σαρακηνό να θέλει σήμερα να κάνει το «τέσσερα στα τέσσερα» απέναντι στην Α.Ε. 2002, με την ομάδα του Γιάννη Φασουράκη να είναι το φαβορί.
Πάντως, η ομάδα των Καλών Νερών θα αγωνιστεί με ανεβασμένο το ηθικό μετά τη νίκη επί του Ιάσονα, ενώ ας μην ξεχνάμε ότι έχει κόψει βαθμούς από τη δυνατή Δήμητρα στην πρεμιέρα.
Σήμερα Σάββατο, εκτός του Σαρακηνός-Α.Ε. 2002 θα διεξαχθεί και η συνάντηση της Αγίας Παρασκευής με τον Τοξότη. Οι γηπεδούχοι φιλοδοξούν να πανηγυρίσουν τη δεύτερη νίκη τους και οι φιλοξενούμενοι την πρώτη, έχοντας όμως πάρει ισοπαλία στα προηγούμενα ματς από τους δυνατούς Ρήγα και Αγία Άννα.
Το μοναδικό ματς που είναι Σαββατιάτικο στην Β’ ΕΠΣΘ είναι αυτό που παρουσιάζει και το μεγαλύτερο ενδιαφέρον από αυτά της κατηγορίας. Ο Αστέρας Ριζομύλου, που προέρχεται από δύο σερί νίκες, φιλοξενεί την φιλόδοξη Αγχίαλο που μετρά μία νίκη και ισοπαλία.
Για την Γ’ κατηγορία θα παίξουν σήμερα Δημητιάς-Ν. Μαγνησιακός.
Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου και οι διαιτητικές τριάδες έχουν εξής:


Α’ κατηγορία
Σάββατο 19/10
Βασδέκειο, 16.00, Σαρακηνός-Α.Ε. 2002: Χαλβατζάκος, Γεωργαντζής, Γιάννης.
Αγίας Παρασκευής, 16.00, Αγία Παρασκευή-Τοξότης: Νικόπουλος, Π. Σακκάς, Σαμαράς.
Κυριακή 20/10
Βοηθητικό ΕΑΚ, 11.00, Πύρασος-Ρήγας: Δημητριάδης, Αντωνίου, Π. Σακκάς.
Ευξεινούπολης, 11.00, Δήμητρα-Σκιάθος: Αθηναίος, Αγγελόπουλος, Δημητράκης.
Πορταριάς, 16.00, Ιάσων Α.Μ.-Πρωτεσίλαος: Θεοχάρης, Κ. Τασιόπουλος, Λακιάς.
Σούρπης, 16.00, Αίας-Ακρόπολη: Καλατζής, Σφυρής, Γεωργαντζής.
Διμηνίου, 16.00, Δάφνη-Αγία Άννα: Γ. Τασιόπουλος, Καρακίτσος, Θ. Τασιόπουλος.

Β’ κατηγορία
Σάββατο 19/10
Ριζομύλου, 16.00, Αστέρας Ριζ.-Αγχίαλος: Βλάχος, Δ. Σακκάς, Τριφωνίδης.
Κυριακή 20/10
ΕΤΒΑ, 11.00, Πηλέας-Μυρμιδόνες: Πλακιάς, Μπαρτζιάλης, Κόκκαλης.
Βασδέκειο, 11.00, Ελευθεριακός-Πανιώνιος: Χαλβατζάκος, Γερμάνης, Γκατζούνας.
Λεχωνίων, 11.00, Ε.Λ. Νηλέας-Σκόπελος: Σαρρής, Σκρίμπας, Ευσταθιάδης.
Γατζέας, 16.00, Ανθ. Γαζής-Α.Κ. Νίκης: Κούστας, Κούφιος, Πούλιος.
Μαγνησιακού, 16.00, Μαγνησιακός-Μακρινίτσα: Γραβάνης, Παναγιωτόπουλος, Κατσιγιαννάκης.

Γ’ κατηγορία
Σάββατο 19/10
Βοηθητικό ΕΑΚ, 16.00, Δημητριάς-Ν. Μαγνησιακός: Βέργου, Μπέλλου, Γραβάνης.
Κυριακή 20/10
Καναλίων, 11.00, Απόλλων Καν.-Α.Ε. Διμηνίου: Τσίντζας, Μπόλτσης, Ανδραδόπουλος.
Αργαλαστής, 16.00, Κένταυρος Ν.Π.-Άθλος: Ευσταθιάδης, Σαρρής, Σκρίμπας.
Βασδέκειο, 16.00, Ερμής-ΑΠΟΒ: Τσίντζας, Χασιώτης, Κίττος.
Ρεπό: Αχιλλέας