Βόλεϊ: Ήττα για τις κορασίδες του Γ.Σ. Αλμυρού από την ΑΕΛ

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα βόλεϊ κορασίδων γνώρισε η ομάδα του Γ.Σ. Αλμυρού με σκορ 2-3 σετ, από την Α.Ε.Λ. στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο.
Οι παίκτριες του Χρήστου Μακρή παίζοντας καλό βόλεϊ προηγήθηκαν με 2-0 στα πρώτα σετ, ενώ στη συνέχεια η ομάδα της Λάρισας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της, και σε συνδυασμό με ορισμένα λάθη των γηπεδούχων σε κρίσιμα σημεία του αγώνα, κατάφερε να κάνει την ανατροπή παίρνοντας τη νίκη με 2-3.
Αισθητή ήταν η παρουσία των φιλάθλων στις κερκίδες, τους οποίους η διοίκηση του συλλόγου επιθυμεί να ευχαριστήσει για τη θερμή τους συμπαράσταση προς τις νεαρές αθλήτριες.