Λ. Μπακάλης: «Θα μπορούσαμε να είχαμε καλύτερη τύχη»

Ο τεχνικός του Ρήγα Φεραίου, Λάκης Μπακάλης, μετά το τέλος του εκτός έδρας αγώνα της ομάδας του με τον Εθνικό Φιλιππιάδας, από τον οποίο ο Ρήγας ηττήθηκε με σκορ 2-0, μίλησε στο Goalpost.gr για το παιχνίδι, ενώ τόνισε ότι η ομάδα του θα μπορούσε να είχε καλύτερη τύχη στο συγκεκριμένο ματς. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Βελεστινιώτη τεχνικού στο Goalpost.gr:

«Ήταν ένα παιχνίδι που θα μπορούσαμε να είχαμε καλύτερη τύχη σαν ομάδα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο. Στο 23΄ είχαμε ένα ακυρωθέν γκολ του Σέττου. Σε εκείνο το χρονικό σημείο θα μπορούσαμε να προηγηθούμε στο σκορ, αλλά λίγο αργότερα δεχθήκαμε ένα γκολ από στημένη φάση και πήγαμε στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πολλές χαμένες φάσεις για να ισοφαρίσουμε. Το αποτέλεσμα κλείδωσε από ένα γκολ που προήλθε από ατομική ενέργεια και από εκεί και πέρα δεν μπορέσαμε να ξαναμπούμε στο παιχνίδι»

Διαβάστε αναλυτικό ρεπορτάζ από το παιχνίδι του Ρήγα στη Φιλιππιάδα εδώ: Ήττα για τον Ρήγα στην πρεμιέρα, 2-0 από τον Εθνικό