Πρωτάθλημα ακαδημιών ΕΠΣΘ: Τρίτη νίκη και κορυφή για την Κ16 του Βόλου

Η νεοσύστατη Κ16 του Βόλου υπό τις οδηγίες του προπονητή Γιώργου Δανόπουλου επικράτησε με ανατροπή του μαχητικού Ερμή στην 4η αγωνιστική με σκορ 3-4. Οι νεαροί του Βόλου αν και προηγήθηκαν νωρίς με τον Μαλίκη (15’) έμειναν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 3-1, αφού δέχθηκαν τρία γκολ μέχρι την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως εμφανώς μεταμορφωμένοι κατάφεραν και έκαναν την ολική ανατροπή και αφού πέτυχαν τρία όμορφα τέρματα με τους Αγροκώστα (49’, 65’) και Δρόσο (58’) κατάφεραν την ανατροπή και την τρίτη τους νίκη. Έτσι, οι πιτσιρικάδες του Βόλου έφτασαν στους 10 βαθμούς (τρεις νίκες, μία ισοπαλία) και βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
ΒΟΛΟΣ Κ16: Τσιλιώνης, Καλαφατάκης, Κουτούπης, Παναγιώτου, Αραμπατζής, Ζάκα (41’ Παπαδανιήλ), Σφέτσας (50’ Βιδάνι), Μαλίκης (72’ Βαινόπουλος), Αγροκώστας, Γλυκός, Δρόσος (70’ Φράγγος).