Ο Γ.Σ.Βόλου νικητής με 72-70 του Ολυμπιακού Β. στο κύπελλο

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, ο Γ.Σ.Βόλου επικράτησε του Ολυμπιακού Βόλου με 72-70 στο Βάκης Παρασκευόπουλος για το κύπελλο μπάσκετ της ΕΣΚΑΘ. Και οι δύο αντίπαλοι έπαιξαν όμορφο μπάσκετ που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που το παρακολούθησαν. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν σε όλη τη διάρεια του αγώνα, ενώ το σκορ του ημιχρόνου ήταν 31-31…

…Ο Γυμναστικός στο τελευταίο λεπτό πήρε μια μικρή διαφορά και προηγήθηκε έξι δευτερόλεπτα πριν τη λήξη με σκορ 72-67 με βολές του Ζαρογιάννη, για ν’ ακολουθήσει στην εκπνοή εύστοχο τρίποντο του Βλήτσιου που έγραψε το τελικό 72-70. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα του Ολυμπιακού Β. στο κύπελλο, αφού είχε προηγηθεί και η αναπάντεχη ήττα από τον Ίωνα την προηγούμενη αγωνιστική.

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 31-31, 54-53, 72-70