Χαραλαμπίδης: «Δεν ήμασταν έτοιμοι, θέλουμε πολλή δουλειά»

Ο Απόστολος Χαραλαμπίδης μίλησε στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε μετά την εκτός έδρας ήττα της ομάδας του από τη Ζάκυνθο με 1-0. Ο τεχνικός του Ολυμπιακού Βόλου ανέφερε ότι το γκολ των γηπεδούχων προήλθε από μια αδράνεια της άμυνας των «ερυθρόλευκων», ενώ δήλωσε ότι η ομάδα του από εκείνο το χρονικό σημείο μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού, δεν μπόρεσε να βρει λύσεις για να επανέλθει. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Απόστολου Χαραλαμπίδη:

«Ξέραμε ότι το παιχνίδι σήμερα θα ήταν πάρα πολύ δύσκολο. Ήταν ένα παιχνίδι πολύ δυνατό και οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη. Πιστεύω ότι στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τη δυνατότητα και κάποιες ευκαιρίες να προηγηθούμε, αλλά δεν ήρθε το γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο, όταν προσπαθήσαμε να κάνουμε κάποιες αλλαγές, δεχθήκαμε από μια αδράνεια της άμυνας το γκολ και χωρίς να το καταλάβουμε, μείναμε ξαφνικά πίσω στο σκορ. Από εκεί και πέρα δεν είχαμε καθαρό μυαλό, δεν είχαμε τις κατάλληλες λύσεις, ώστε να μπορέσουμε να διασπάσουμε την άμυνα της Ζακύνθου. Φορτώσαμε την επίθεση, ωστόσο δεν βρέθηκαν οι κατάλληλες λύσεις για να σκοράρουμε και να φέρουμε στα ίσα το παιχνίδι ή ακόμα και να το πάρουμε. Σίγουρα δεν φανήκαμε έτοιμοι. Θέλουμε πολλή δουλειά ακόμη. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα διαφορετικό από το να σκύψουμε το κεφάλι και να δουλέψουμε για να μπορέσουμε να φέρουμε την ομάδα εκεί που θέλουμε».

Φωτό: zante-sport.blogspot.gr