Σημαντικό “διπλό” της Νίκης μέσα στην Αριδαία, 80-84

Έχοντας τον Σάκη Κουτίνα σε μεγάλα κέφια η Νίκη πήρε μεγάλο διπλό μέσα στην Αριδαία με 80-84, αφού προηγήθηκε και στο ημίχρονο με 36-45. Οι “κυανόλευκοι” είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, προηγούνταν συνεχώς στο σκορ με μεγάλη διαφορά, ενώ οι γηπεδούχοι κατάφεραν στην τέταρτη περίοδο να πλησιάσουν στο σκορ, χωρίς όμως να πετύχουν κάτι περισσότερο. Δεν υπάρχει παίκτης της Νίκης που να υστέρησε, ενώ στην πρώτη σειρά των διακριθέντων, περνούν οι Κουτίνας (κορυφαίος), Καραγεώργος, Σαριμπαλίδης και Τάσσος. Ο Τσιώλης λόγω τραυματισμού αγωνίστηκε ελάχιστα, ενώ για τον ίδιο λόγο δεν έπαιξε και ο Παρασκευάς.

Δεκάλεπτα: 12-21, 36-45, 49-63, 80-84

Διαιτητές: Δέλλας, Τσάνταλη

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 15(3), Πέτκος 3(1), Τοπαλίδης 4, Πονόπουλος 4, Παπαβράαμ, Αβραμίδης 5(1), Γεωργάκης 20(1), Μακρόπουλος 19(2), Παουλεάνου 10(1), Αμπάρης.

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 14 (4), Σαριμπαλίδης 14 (3), Σημάκης 7, Ακούνια 4, Κουτίνας 30 (2), Φεντάγιας, Τσώλης 2, Δελετζές, Σταυροθόδωρος, Τάσσος 13.