Π. Ρουτζιέρης: Ο Διαγόρας άξιζε τη νίκη

Ο προπονητής του Διαγόρα Πέτρος Ρουτζιέρης, στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, το οποίο έληξε ισόπαλο 0-0, τόνισε: «Ήταν μία δύσκολη εβδομάδα για μας, με τραυματισμούς και αποχωρήσεις παικτών. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μου δεν μπορούσε να παίξει καλό ποδόσφαιρο, γιατί είχε κόντρα τον άνεμο. Προσπαθήσαμε δίχως, όμως, να δημιουργήσουμε επικίνδυνες φάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού και δεν μας δόθηκε καθαρό πέναλτι, το οποίο μόνο ο διαιτητής δεν είδε. Μακάρι η διαιτησία, όπως παίζει τις φιλοξενούμενες ομάδες, να μας παίζει και μας στα εκτός έδρας παιχνίδια. Γιατί γενικά έχουμε πολλά παράπονα φέτος από τη διαιτησία. Να δώσω συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου, γιατί πραγματικά άξιζαν τη νίκη, την οποία μας στέρησαν. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας και κοιτάζουμε το επόμενο παιχνίδι, το οποίο είναι και αυτό πολύ δύσκολο. Εύχομαι καλή συνέχεια στην ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου».