Τέταρτη σερί νίκη για τον Βόλο στην Α2 πόλο

Από νίκη σε νίκη βαδίζει ο Βόλος στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α2 κατηγορίας. Η ομάδα του Δημήτρη Μπλάνα νίκησε με 11-6 και τον Μίλωνα στο κολυμβητήριο της Ν. Ιωνίας και έκανε το «τέσσερα στα τέσσερα» στο πρωτάθλημα.
Στην α’ περίοδο ο Βόλος προηγήθηκε 3-2, ενώ στη β’ περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά στα τέσσερα γκολ με επί μέρους σκορ 5-2. Στο γ’ οκτάλεπτο ο Μίλων προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς και μείωσε σε 8-6, όμως ο Βόλος έφερε τη διαφορά ξανά στο +4 (10-6).
Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι κράτησαν ανέπαφη την εστία τους με υποδειγματική αμυντική λειτουργία, ενώ με το εύστοχο πέναλτι του Χρήστου Μαρινάγη διαμορφώθηκε το 11-6.

Διαιτητές: Κουρτίδης, Αντζουλάκος.
Οκτάλεπτα: 3-2, 5-2, 2-2, 1-0.
ΒΟΛΟΣ (Μπλάνας): Νάσιος, Δανιήλ 2, Γκανάτσιος 1, Παπαβασιλείου 2, Γιαν. Μαρινάγης, Χρ. Μαρινάγης 1, Μάρκου, Ανδρής, Γλούμης 3, Στεργίου 2, Νικηφορίδης, Κουφιδάκης, Ιωακείμ, Νικολέρης, Βλιώρας.
ΜΙΛΩΝ (Ξανθόπουλος): Σιάχος, Κόλλιας 1, Κοκκάλας 1, Τούλης, Τσέλικας, Κλαψιανός, Ζουρίδης 1, Νανόπουλος, Οικονομίδης, Σταυρόπουλος 2, Αρβανίτης, Μαργουνάκης 1, Τσουκαλάς, Μπουργούρης, Γαβαλάς.