Ηττήθηκε 60-44 η Νίκη στη Δράμα

Την ήττα με 60-44 γνώρισε η Νίκη στη Δράμα από τους Τιτάνες στην αυλαία του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Το τελικό σκορ αδικεί την προσπάθεια της βολιώτικης ομάδας που αγωνίστηκε παθιασμένα και προηγήθηκε μάλιστα στο α’ ημίχρονο με σκορ 24-22. Οι Τιτάνες με αντεπίθεση διαρκείας στην τρίτη περίοδο ξέφυγαν με διαφορά 11 πόντων, την οποία και διεύρυναν στους 16 με το σφύριγμα της λήξης…

…παρά την ήττα η νεοφώτιστη στην κατηγορία Νίκη Βόλου, άφησε καλές εντυπώσεις κι έδωσε υποσχέσεις για ένα καλύτερο μέλλον.

Δεκάλεπτα: 13-13, 22-24, 44-33, 60-44

Διαιτητές: Κολοκυθάς-Παντελάκη
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Στάικου 1, Χατζησάββα, Θωμά 5, Γαϊτανίδου 4, Χρυσοστομίδου 6(1), Αραμπατζή, Γαϊτάνη Α. 13, Γαϊτάνη Ε. 24(1), Καριώτη Μ., Αλεξοπούλου 2, Κυριακίδου 2, Αρσένογλου 3.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χρήστου 2, Γεροκώστα 2, Γκίνο 6(1), Ντέγκα 3(1), Παρασχάκη, Γιοβανάκη 8(1), Κοπάνου 2, Μπράχου 5(1), Παγκαλίδου 7(1), Σολωμού 2, Καρύδη 2, Μάντζου 5.