Όλη η δράση στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΘ-βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Με τα παιχνίδια της 12ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η Β’ ΕΠΣΘ. Από τα αποτελέσματα ξεχώρισε το 2-1 της Μακρινίτσας επί του Αθλητικού Κολεγίου Νίκης, με το νικητήριο γκολ για τους Πηλιορείτες να επιτυγχάνεται στις καθυστερήσεις.

Μακρινίτσα- Α.Κ. Νίκης 2-1
Μεγάλη νίκη για τη Μακρινίτσα, η οποία επικράτησε του πρωτοπόρου Αθλητικού Κολλεγίου Νίκης με 2-1. Ο Μωυσίδης έκανε το 1-0 για την ομάδα του Κώστα Ρέππου. Ο Παπαστεργίου ισοφάρισε στο 65’, αλλά στο 94’ ο Αντωνόπουλος έγραψε το 2-1, για να αποβληθεί αμέσως μετά με δεύτερη κίτρινη.

Αγχίαλος-Ανθ. Γαζής σκορ 6-1
Η Αγχίαλος «σκόρπισε», με 6-1 τον Άνθιμο Γαζή, με τον Καραγιώργο να πετυχαίνει καρέ τερμάτων (45’, 48’, 57’, 70’). Για τους νικητές σκόραραν και οι Νούσιας (40’), Σγατζής (75’), ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με τον Ο. Καράι (4’). Ντεμπούτο στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ έκανε ο 14χρονος Μούχα Αγιασλάρι.

Πανιώνιος-Μυρμιδόνες 1-2
Οι Μυρμιδόνες πήραν «διπλό» με σκορ 1-2 επί του Πανιωνίου. Τα γκολ τους πέτυχαν οι Μάτζαρης (65’ πεν.) και Τσόγκας (91’), ενώ για τους γηπεδούχους ο Φιλιππίδης (74’). Ο Αγγέλης είχε χαμένο πέναλτι στο 15’, με τον Σαββίδη να αποβάλλεται στο ίδιο λεπτό (δεύτερη κίτρινη). Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για το πέναλτι που δόθηκε στους αντιπάλους τους.

Ε.Λ. Νηλέας-Αστέρας 1-4
«Τεσσάρα» από τον Αστέρα στην Ένωση Λεχωνίων Νηλέας, την οποία κέρδισε με 1-4, χάρη σε τέρματα των Χαλιμούρδα (20’, 50’), Σιαμέτη (48’) και Κωνσταντέλου (88’). Οι γηπεδούχοι σημείωσαν τέρμα με τον Γεωργιάδη (68’) και είχαν δοκάρι με τον Βαϊόπουλο (11’).

Μαγνησιακός-Ελευθεριακός 2-1
Νίκη για τον Μαγνησιακό, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του Ελευθεριακού. Οι γηπεδούχοι βρήκαν «δίχτυα» με τους Ίμπρα στο 30’ και Καραγιώργο στο 77’, ενώ είχαν ισοφαριστεί στο 49’.

Σκόπελος-Πηλέας 3-0 α.α.
Ο Πηλέας παραιτήθηκε του εκτός έδρας παιχνιδιού του με τη Σκόπελο. Έτσι, οι νησιώτες πήραν το ματς στα «χαρτιά» με 3-0.