Α’ ΕΠΣΘ: “Καταιγιστικοί” Ρήγας Φεραίος και ΑΕ 2002 σε εξ αναβολής παιχνίδια

Δύο εξ αναβολής παιχνίδια είχαμε σήμερα για την Α’ κατηγορία της ΕΠΣΘ. Ο Ρήγας Φεραίος δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη με 5-1 στο ματς με την Αγία Παρασκευή εκτός έδρας, ενώ η ΑΕ 2002 νίκησε με το ευρύ 7-3 του Πυράσου στην Γατζέα.

Αγ. Παρασκευή-Ρήγας 1-5
Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το παιχνίδι της Αγίας Παρασκευής με τον Ρήγα Φεραίο, με τους Βελεστινιώτες να επικρατούν με 5-1. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 4’ ο Αραμπατζής, Στο 16’ ο Καρακίτσιος στο ντεμπούτο του με την φανέλα του Ρήγα έγραψε το 0-2.
Η Αγία Παρασκευή μείωσε σε 1-2 με απευθείας χτύπημα φάουλ του Κούκιου στο 27’. Στο 64’ ο Αραμπατζής πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι, γράφοντας το 1-3. Στο 72’ σημειώθηκε το 1-4 με αυτογκόλ του Τσίλογλου, ενώ το τελικό 1-5 έγραψε ο Αραμπατζής σημειώνοντας «χατ τρικ».

Α.Ε. 2002-Πύρασος 7-3
«Έβρεξε» γκολ στη Γατζέα στο παιχνίδι της ΑΕ 2002 με τον Πύρασο. Συνολικά σημειώθηκαν 10 τέρματα!, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 7-3. Ο Πύρασος άνοιξε το σκορ στο 10’ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Ζιώγα. Ακολούθησαν δύο τέρματα για την ΑΕ 2002 με τους Καλαϊτζίδη στο 13’ και τον Κόρδα στο 22’. Ο Πύρασος ισοφάρισε σε 2-2 με τον Ζιώγα στο 28’. Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέσσερα γκολ, «κλειδώνοντας» τη νίκη. Το 3-2 έγινε στο 33’ με κεφαλιά του Κόρδα, ο Παρίσης στο 37’ έκανε το 4-2, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 40’ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 5-2. Ο Ε. Γαλάνης με χτύπημα φάουλ στη εκπνοή του πρώτου μέρους έγραψε το 6-2.
Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν από ένα τέρμα. Στο 70’ ο Βερντόβα πέτυχε το 7-2, ενώ στο 76’ ο Πύρασος κέρδισε πέναλτι και ο Ζιώγας μείωσε το σκορ σε 7-3, σημειώνοντας «χατ τρικ».