Σπουδαίο διπλό του Θεσπρωτού στην Τρίγλια

Μεγάλο διπλό στην Χαλκιδική πέτυχε ο Θεσπρωτός στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής με 0-1 επί της Τρίγλιας.

Ο Θεσπρωτός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, επέβαλε τον ρυθμό του και έψαξε το γκολ χάνοντας κλασικές ευκαιρίες όπως στο 13′ με τον Κολλά στο 14′ με τον Σερβιλάκη και Μπίκα, Ευθυμίου στο 33′ σε διπλή ευκαιρία. Το ημίχρονο έκλεισε με ένα φάουλ του Μπρίτο το οποίο δεν ανησύχησε τον Κινάλη.

Με ευκαιρία του Ευθυμίου ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο ενώ από πλευράς Τρίγλιας στο 66′ έγινε η πρώτη τελική προς την εστία της ομάδας της Ηγουμενίτσας. Τελικά το γκολ ήρθε στο 82′ με τον Καζβιρόπουλο να τελειώνει υποδειγματικά την φάση. Έντονες διαμαρτυρίες για οφσάιντ από τους γηπεδούχους στην φάση που έκρινε την αναμέτρηση αφού στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και να απειλήσουν.

Τρίγλια (Μάγγος): Παλαβράκης, Ζώτος, Κουρέλλας, Σγούρης, Ρογγότης, Παπαστεριανός, Λεμονής, Μπρίτο, Ζορμπάς, Παπαδημητρίου, Ναζλίδης.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Κίναλης, Ζούρκος, Καρβούνης, Κοντοές, Σερβιλάκης, Κολτσίδας, Βουκομάνοβιτς, Ραμίρεζ, Μπίκας, Ευθυμίου, Κολλάς