O Λάμπρου από την Εύβοια στο clasico του Βόλου

Ο Γιώργος Λάμπρου από την Ένωση Εύβοιας ορίστηκε να διευθύνει το ντέρμπι των αιωνίων του Βόλου, ανάμεσα στον Ολυμπιακό Βόλου και τη Νίκη Βόλου. Ο κ.κ. Δαυίδ Πριονάς (Εύβοιας) και Αχιλλέας Νίκζας (Λάρισας) θα είναι οι δύο βοηθοί. Τέταρτος ορίστηκε ο Δημήτρης Θεοχάρης της ΕΠΣ Θεσσαλίας και παρατηρητής ο Ηλίας Φίτσας από την Ένωση Πρέβεζας / Λευκάδας.

Ο 33χρονος ρέφερι έχει διευθύνει συνολικά 64 αγώνες εθνικών πρωταθλημάτων και Κυπέλλου, έχοντας φτάσει μέχρι και τους πίνακες της Σούπερ Λιγκ. Συγκεκριμένα, την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο ο Ευβοιώτης διαιτητής σφύριξε 6 παιχνίδια της πρώτης τη τάξει κατηγορίας, όμως τη φετινή περίοδο επέστρεψε στους πίνακες της Σούπερ Λιγκ 2 και Φούτμπολ Λιγκ. Την τρέχουσαν αγωνιστική σεζόν ο Γιώργος Λάμπρου έχει διευθύνει δύο ματς της Φούτμπολ Λιγκ: Καλαμάτα- Ιεράπετρα 2-3 και Τρίκαλα-Καβάλα 0-0.