Νίκη πρόκριση για την Κ12 της ΕΠΣΘ, έχασε η Κ14

Ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα Κ12 της ΕΠΣΘ νίκησε με 2-0 την αντίστοιχη ομάδα της Καρδίτσας για την 6η αγωνιστική και προκρίθηκε στη β’ φάση του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων.
Τα δύο τέρματά σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τον Γκαραβέλα και τον Κρομμύδα του Πυράσου.
ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Ούτρας, Παπαστολόπουλος, Πλέντζας, Κουλουκύθας, Τσίντζας, Γκβελεσιάνι, Ταράτσαλος, Μπετχαβάς, Κατσαρός. Χρησιμοποιήθηκαν και οι: Ευθυμίου, Φιλίππου, Λιάππας, Κατοίκος, Κουτσόπουλος, Αθανασιάς.
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Τζέκας, Αζιζάι, Βάιος, Βελετζάκος, Παπαστεργίου, Μπαντής, Κρομμύδας Ι, Κρομμύδας ΙΙ, Γκαραβέλας. Επίσης, αγωνίστηκαν και οι: Μαυρουδής, Μπαλαμώτης, Κανούλας, Λ. Ράιος, Τζιουμάκης, Αβραμίδης.

Ηττήθηκε η Κ14
Η Κ14 της ΕΠΣ Θεσσαλίας έχασε με 3-0 από την ομάδα της ΕΠΣ Καρδίτσας. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο δεύτερο ημίχρονο και σημείωσαν τρία τέρματα με τους Μποντόλο, Γραββάνη και Κωστόπουλο.
ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Φαφούλας, Παπανάτσιος Μπούρας, Καρακώστας, Μάνταλος, Μπετχαβάς, Κουρέλας, Πέτρου, Κωστόπουλος, Γραββάνης, Μποντόλος.
Συμμετείχαν και οι: Ξώλιας, Βλάχος, Παπαευθυμίου, Μπαντής, Ζαβλάγκας, Ζήσης, Κελεπούρης.
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Κουτσογεωργίου, Νικούδης, Ερρινάκης, Μπέκος, Κοντογεωργίου, Θεοχάρης, Δράκος, Κανούτας, Γιωτόπουλος, Λυκουρίνος, Νταβλαμάνος. Έπαιξαν και οι: Τσούτσας, Νικολούλης, Τουλγαρίδης, Κόκκορης, Νίκου.
Διαιτητής των δύο αγώνων ήταν ο Χρήστος Νίτσας της ΕΠΣ Λάρισας και βοηθοί οι Γρηγόρης Δεδικούσης και ο Δημήτρης Παραφέστας της ίδιας Ένωσης.