Τα ταλέντα του θεσσαλικού γυναικείου μπάσκετ στη Ν. Ιωνία

Το Σάββατο 22 Φεβρουαρίου από 10π.μ-13.00, θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό γυμναστήριο της Ν. Ιωνίας τουρνουά κλιμακίων επιλέκτων κορασίδων-παγκορασίδων απ’ όλη τη Θεσσαλία, παρουσία του προπονητή της Εθνικής γυναικών Βασίλη Μασλαρινού και της υπεύθυνης του γυναικείου μπάσκετ στη Θεσσαλία κας Ευγενίας Φραγκούλη.

Από τις περιφερειακές προπονήτριες του Βόλου Ελένη Παπαθανασίου και Ιωάννα Ράμμου, καλούνται οι παρακάτω καλαθοσφαιρίστριες:

Γεννημένες το
2003
Καλαμίδα Έλλη (ΑΕΒΔ)
Μαρία-Ιουλία Ράπτη (Νίκη Βόλου)

2004
Κανελλοπούλου Πετρίνα, (Ολυμπιακός Βόλου)
Γκέτσιου Δήμητρα, (Ολυμπιακός Βόλου)
Γκρίνια Θαλασσινή, (Ολυμπιακός Βόλου)
Παρασχάκη Κασσιανή (Ολυμπιακός Βόλου)
Παπανικολάου Ηρώ (ΑΕΒΔ),
Βαρθαλαμή Αποστολία  (Γ.Σ. Σκιάθου)
Βλασσοπούλου Γεωργία (Γ.Σ. Σκιάθου)

2005
Μόσιου Α. (Ιωνικός)
Τσάγκαρη Λυδία  (Νίκη Βόλου.)
Στάμου Ιουλία (Νίκη Βόλου.)

2006
Σιουμουρέκη Βασιλική,  (Ολυμπιακός Β.)
Κωστοπούλου Έλενα (Ολυμπιακός Β.),
Οικονομίδου Άλκηστη (ΑΕΒΔ),
Πορτοφέρι Χρύσα (Γ.Σ.Βόλου)
Μόρφη Ευφροσύνη (Τιτάνες Αλμυρού),

 2007
Λογοδότη Σμαράγδα (Ιωνικός)

Από τις περιφερειακές προπονήτριες της Λάρισας Μαρία Κυριτσάκα, Τάνια Χαλιβέρα καλούνται οι παρακάτω:

2003
Φρειδερίκη Μπαζούκη,Ελένη Τζέλιου (Ολύμπια)
Μαρία Πιτσαρή (Ολυμπιάδα)

2004
Βασιλική Τσουμπανου (Σπάρτακος)
Ευαγγελία Κλεισιάρη,Κωνσταντίνα Τέλιου, Μαγδαληνή Μαρία  Τσιούρβα (Ολύμπια)
Ελισάβετ Κουτσούμπα (Ολυμπιάδα)

2005
Αντιγόνη  Νικολάου,Μαρία Κακάτσιου (Ολυμπιάδα)
Έλενα Αναστασιάδη (Σπάρτακος)

2006
Χριστίνα Νταϊάκη,Μαρίλια Καλέτσιου (Σπάρτακος)
Αναστασία Αγγελακοπούλου (Ολυμπιάδα)

2007
Κατερίνα Αλέξη (Ολυμπιάδα)
Νικολέτα Τύμπα (Ολυμπιάδα)

Από τον  περιφερειακό  προπονητή  της Καρδίτσας Κώστα Ναούμ καλούνται οι παρακάτω:

2003
Δάφνη Τσαρή     (Τιτάνες Παλαμά)
Εύη Μπακράτση  (Τιτάνες Παλαμά)

2004
Μακρή Ελευθερία   (Ολυμπιακός Καρδίτσας)
Μπαιμάκη Παναγιώτα  (Απολλων Καρδίτσας)
Κουκουράβα Αλεξάνδρα (Απολλων Καρδίτσας)
Γιαβάζη  Χρυσή   (Απολλων Καρδίτσας)

2005
Τζέλλα Β  (Ολυμπιακός Καρδίτσας)
Φουστέλλη Κ   (Απολλων Καρδίτσας)
Κορώνη  Β      (Απολλων Καρδίτσας)
Πατσιαλή  Μ   (Τιτάνες Παλαμά)
Λιάπη  Ζ          (Τιτάνες Παλαμά)

2006
Κατσακιώρη Όλγα  (Απολλων Καρδίτσας)