Φιλική νίκη για Πανιώνιο, 3-1 την Δήμητρα Ευξεινούπολης

Σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε χθες(σ.σ. Κυριακή), στο γήπεδο Ι.Μ. Δημητριάδος ο Πανιώνιος επικράτησε της Δήμητρας Ευξεινούπολης με 3-1. Οι δύο προπονητές παρέταξαν τις ενδεκάδες τους σύμφωνα με τα πλάνα που καταστρώνουν, για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος (31-10 – 1-11).

Το παιχνίδι είχε ρυθμό από τα πρώτα λεπτά, καθώς συμπληρώνεται 2μηνη και πλέον προετοιμασία για τις ομάδες.

Ο Πανιώνιος στο 35′ προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μοσχούδη ενώ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με ξερό σουτ εκτός περιοχής του Λέτσιου στο 45′ διαμορφώνοντας το σκορ στο 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στο 65′ με κοντινό σουτ εντός περιοχής, για να έρθει να κλείσει το σκορ στο 80′ ο Καραγέωργος με κοντινή κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Δ. Φώτου.

Ρεπορτάζ: Βαλάντης Τάμπας