Ήττα για τον Ολυμπιακό Β. από τον ΓΑΣ Μελίκης με 64-80

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός Βόλου και γνώρισε την ήττα από τον ΓΑΣ Μελίκης στο Βόλο με σκορ 64-80 για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ’ Εθνικής. Παρά το καλό πρώτο ημίχρονο, οι Βολιώτες στην επανάληψη παρουσίασαν το κακό τους πρόσωπο, δέχτηκαν 47 πόντους στην άμυνα και υποχρεώθηκαν στην απώλεια πολύτιμου βαθμού.

Μελανό σημείο του αγώνα ο σοβαρός τραυματισμός του Λαπατούρα που διακομίσθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

Τα δεκάλεπτα:21-17, 39-33, 51-59, 64-80.
Διαιτητές : Αγραφιώτης Γρ.-Δικταπανίδης (Τσιργούλας)
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπουσκολίτης Φ.,  Μπεκρής 7 (1), Μπούρας 7 (1), Ίλτσογλου 12 (1), Μπόγδανος 20 (1), Μπουσκολίτης Β. 6, Σπανόπουλος, Σκαμάγκας 3 (1), Ευτυχίδης, Μούμογλου 9 (1), Μπράμι.
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 22 (4), Μαυρίδης 21 (3), Στοΐτσης 6, Πειμανίδης, Ρογγότης 2, Ημερίδης 17 (1), Παπαδόπουλος , Ντόβας , Λαπατούρας 12, Εσέρπογλου.